Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Kacperiada Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke już dawno podbił serca dzieciaków-łobuziaków oraz dorosłych. Jego „Kacperiada. Opowiadania dla łobuziaków i nie tylko” wciąż cieszy się niegasnącym powodzeniem. Doceniona i wznawiana nie wymaga już właściwie żadnej rekomendacji.


Wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY. Otrzymała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Doczekała się już serialu animowanego dla dzieci. Po raz kolejny, X, wznowiona w 2014 roku.

Na czym polega fenomen tych opowiadań? Po pierwsze opisuje sytuacje z życia rodziców i dzieci, przedstawiając je w przezabawny sposób. Pomimo tego, że często opisywane sytuacje nie powinny być przedstawiane jako przykład, to sposoby ich rozwiązania są godne podziwu. I to nie tylko dlatego, że są świetnie opisane, ale dlatego, że jako rodzice powinniśmy czerpać z nich przykład.

To zbiór 23 krótkich i zabawnych historii, które zdarzają się rodzicom pięcioletniego Kacpra i jemu samemu. Kasdepke opisuje niby codzienność, ale czyni to z ogromnym dystansem i wyrozumiałością dla małego bohatera – ciekawskiego i czasem bardzo utrudniającego życie. Kacper to mały i bardzo rezolutny chłopiec, który wraz ze swoim tatą przeżywają mnóstwo różnych przygód.

Pomimo tego, że są to opowiadania dla łobuziaków – bawią, ale także uczą, głównie rodziców – tego jak radzić sobie z dzieckiem w trudnej sytuacji.

Całości dopełniają ilustracje Piotra Rychela, które oddają charakter opowiadań.

Małgorzata Szewczyk
Grzegorz Kasdepke „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”
Literatura, Łódź 2014