Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Zlatko, Beza i złodziej czyli o pomaganiu innym

Dzieci w Raju bawią się w chowanego. Dołącza do nich tatuażysta, z czego na przykład Zlatko się cieszy, ponieważ prawie zawsze kryje. Pewnego dnia Zlatko znajduje w krzakach wspaniałą kryjówkę, ale okazuje się, że ktoś inny też ją znalazł – to Erik. Chłopcy znaleźli coś jeszcze. Miejsce, w którym mieszka Śruba...To właśnie jemu postanowili pomóc mali bohaterowie, ponieważ Śruba nie ma domu. Gdy dzieci odkrywają tę smutną prawdę postanawiają zrobić bezdomnemu niespodziankę. Ale najpierw układają plan działania.

Po pierwsze muszą zająć czymś Śrubę. To zadanie dla tatuażysty, który jest kumplem Śruby. Po drugie każde dziecko przynosi z domu coś, co może oddać Śrubie. Po trzecie, dzieci muszą wytrzymać do niedzieli – co jest najtrudniejsze. Beza przynosi namiot, którego nie używają, Zlatko materac. Znajduje się też torba z pościelą, radio, kwiaty i owoce z ogrodu babci… Erik, któremu na początku nie podobał się pomysł pomagania bezdomnemu, postanawia oddać Śrubie swoje komiksy. Jak zareaguje na to wszystko Śruba?

 „Zlatko, Beza i złodziej” to piąta już część Przygód w Raju. Seria książek przygotowana została z myślą o dzieciach, które zaczynają czytać samodzielnie. Dlatego na stronach jest mało tekstu, za to przeważają kolorowe ilustracje, które z pewnością zachęcą dzieci do sięgnięcia po książkę.

PRZYGODY W RAJU to seria książek autorstwa Moni Nilsson, której przygody Tsatsikiego znane są niemal każdemu miłośnikowi książek Wydawnictwa Zakamarki. Autorka uważnie opisuje różne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół – Zlatko  i Bezy, którzy poznali się właśnie na osiedlu Raj.

W serii ukazało się pięć części: „Najlepsi przyjaciele”, „Anioły, ciastka i wypadające zęby”, „Noc duchów”, „Najlepsze najgorsze urodziny” oraz „Zlatko, Beza i złodziej”.

Małgorzata Szewczyk, fot. Wydawnictwo Zakamarki