Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Jak zbudować samochód czyli warsztat samochodowy

„Jak zbudować samochód?” to już druga propozycja Wydawnictwa Prószyński Media autorstwa Martina Sodomki.Podobnie, jak w książce o motocyklu – jest tu oprócz bajki o zwierzęcych bohaterach (szczurach, żabie i wróblu) – także dużo technicznych informacji, jak jest zbudowany samochód. Co dla fanów blachy i warsztatów samochodowych może być nie lada frajdą.

Otóż budowę samochodu należy rozpocząć od ramy… Autor po kolei i bardzo szczegółowo omawia każdy detal w budowie, co dla dzieci z kolei nie musi być aż tak fascynujące.

Oprócz treści słownej, książka zawiera również ilustracje zawierające dokładny opis części samochodu. Książka z pewnością wpisuje się w założenia serii technicznej, jednak jest książką mało dziecięcą w swojej formie, jak i treści. Ponieważ sam język też nie jest bajkowy.

Nie jest to bajka o grupie zwierzęcych bohaterów lecz bardziej podręcznik techniczny o budowie samochodu, a przez to książka skierowana jest do wąskiego targetu odbiorców, ale fanom motoryzacji (w tym także dorosłym) będzie się z pewnością bardzo podobać.

Małgorzata Szewczyk, fot. Prószyński Media