Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Po prostu tańcz

Muzyka wpływa na rozwój dzieci w każdym wieku. Dlatego warto zapewnić im od najmłodszych lat kontakt z muzyką. Jedną z takich okazji jest płyta z piosenkami dla dzieci - "Małe Party".Wiadomo nie od dziś, że dzieci mają niemal niespożytą energię. Dlatego oprócz muzyki czasem warto dać dziecku możliwość poruszania się w jej rytm. Stosunkowo niedawno na rynku ukazała się płyta „Małe Party”, zawierająca piosenki dla dzieci, z których każda jest utrzymana w innym muzycznym stylu.

Już sam tytuł - "Małe Party" jest niejako zaproszeniem do tańca. Dzięki dźwiękom i rytmom mały słuchacz może poznać wiele gatunków muzycznych, m.in.: cza cza, rock&roll, samba, reggae. Poza walorami wspomnianymi wcześniej, płyta spełnia również rolę edukacyjną i uzupełnia szkolną wiedzę muzyczną. Ponieważ oprócz gotowych piosenek i podkładów do samodzielnego śpiewania znalazły  się tu krótkie wprowadzenia do każdego muzycznego stylu, których celem jest zapoznanie małego odbiorcy z definicją danego stylu.

Piosenki, które znalazły się na płycie są nowościami autorstwa młodego duetu - Magdaleny Kujawskiej i  Alicji Gałązki. Proste słowa napisane do rytmicznej muzyki są pełne humoru. Dziecko oprócz słuchania może się przy nich po prostu świetnie bawić. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię, ponieważ każda z nich to krótkie opowiadanie do muzyki – bajki, z których każda jest o czymś innym. Wśród bohaterów jest roztańczony kot rock&rollowy, czy kaczki tańczące cza czę.

Muzyka łagodzi obyczaje, muzyka jest potrzebą narodów, muzyka oznacza tylko samą siebie, a dzięki płycie "Małe Party" zaprasza także do świata nieznanych dotąd bajek w tanecznym rytmie. Po prostu tańcz!

Małgorzata Szewczyk, fot. Małe Party