Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

WIELKA PODRÓŻ DOROTKI w Sopocie

WIELKA PODRÓŻ DOROTKI - musical stworzony przez dzieci i młodzież z Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis dla dzieci w asyście wspaniałych artystów.

Musical wg L.F. Bauma w adaptacji A. Marianowicza


Gdzieś tam, gdzieś tam za tęczą…  rozgrywa się pełna przygód i zaskakujących zmian akcji premiera musicalu pt.: „Wielka Podróż Dorotki”. Dorotka i jej wierny przyjaciel piesek Toto, podczas huraganu wzlatują na drzwiach stodoły wysoko i zostają przeniesieni w świat dziwów, wróżek, czarownic i innych tajemniczych istot. By wrócić do swego domu muszą pokonać wiele przeciwności a przede wszystkim dotrzeć do krainy Wielkiego Oza. Czy uda im się odnaleźć drogę do domu? Czy nikt i nic nie pokrzyżuje ich planów? O tym przekonają się wszyscy, którzy zechcą obejrzeć najnowszą premierę Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis.

W rolę Wielkiego Oza wcielił się znakomity aktor filmowy i teatralny Ryszard Ronczewski, a o choreografię i ruch sceniczny zadbał znany tancerz i choreograf Maciej Florek - finalista i juror znany z You Can Dance.

Spektakl zrealizowany został z udziałem Chóru Sopockiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Piotra Fredricha.

Reżyseria: Jadwiga Kościk vel Jagoda Jagson
Choreografia i ruch sceniczny: Maciej Florek
Scenografia: Magda Bąbel Adamowska oraz młodzi aktorzy STM Baabus Musicalis
Rearanżacja muzyczna : Joachim Łuczak
Wizualizacje: Robert Sochacki
Kostium Czarownicy: Katarzyna Konieczka
Kostium Wróżki: Aleksandra Kalkowski
Stylizacja głów: Beata Kołodziejska
Kostiumy: Magda Bąbel Adamowska, Jagoda Jagson, wyk. Jola Gorczyca, Barbara Kamińska
Charakteryzacja: Karolina Mopii
Dźwięk: Ryszard Siwy

TERMINY SPEKTAKLI:
30.03.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży
31.03.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży
2.04.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży
7.05.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży
14.05.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży
1.06.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży
4.06.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży
11.06.2016 godz. 11.00 Teatr na Plaży

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis - JEDYNY TAKI TEATR MUZYCZNY W POLSCE, w którym aktorami i twórcami są dzieci i młodzież z trójmiasta u BOKU WSPANIAŁYCH, ZNANYCH ARTYSTÓW takich jak Leszek Możdżer, Mirosław Baka, L.U.C, Leszek Bzdyl, Tomek Urbański, Ryszard Ronczewski, Cezary Morawski, Jagoda Możdżer. Musicale realizowane są wyłącznie Z MUZYKĄ NA ŻYWO. Teatr realizuje wyłącznie polskie bajki z lat 60' i 70', które niegdyś były słuchowiskami POLSKIEGO RADIA, a teraz zamieniamy je w MUSICALE.

materiały prasowe