Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Różowy Gość Marii Wojtyszko w Teatrze Guliwer

Różowy gość, bohater najnowszej sztuki Marii Wojtyszko zjawia się niespodziewanie. Nagle, w środku nocy, w mieszkaniu rodziny zwyczajnej pojawia się On - różowy, duży, futrzany Gość. Wybudzone ze snu dzieci entuzjastycznie reagują na dziwacznego przybysza, który nie tłumaczy skąd przybywa i kim jest.  Tak zaczyna się historia, która w groteskowy i humorystyczny sposób opowiada o rodzinnych relacjach, stereotypach i przyzwyczajeniach. Rodzinie, której brakuje spontaniczności i luzu przygląda się On - tajemniczy gość, który próbuje się zaprzyjaźnić.  Nic o nim nie wiemy, ale widzimy, że jest wesołym i otwartym Stworem, który szuka w rodzinie schronienia.  Różowy gość jest lustrem, w którym odbija się rodzina oraz jej małe i większe słabości, które czasem smucą a innym razem śmieszą.  Niezwykła przygoda jakiej doświadczają bohaterowie uświadamia im wiele prawd o sobie i skutkuje ucieczką od zaszufladkowania a także wybuchem spontanicznej radości.

Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą ale trochę jak z innej planety.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja RoRo. Razem z Fundacją Teatr będzie organizował warsztat z psychologiem Joanną Szelugą do spektaklu dla dzieci i rodziców o EMPATI i potrzebie zabawy w rodzinie.

Przedstawienie dla dzieci od lat 4.
Premiera – 7 maja 2017
Obsada:  Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Adam Wnuczko

Scenariusz: Maria Wojtyszko
Reżyseria  i scenografia: Jakub Krofta
Muzyka: Adam Świtała
Choreografia: Aneta Jankowska
Reżyseria światła: Damian Pawella
Asystent ds. scenograficznych: Aleksandra Starzyńska