Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Nowe przygody skarpetek Justyny Bednarek

"Nowe przygody skarpetek" to pełne radości opowiadania, które wzruszają i bawią, a  które z pewnością będą czytać maluchy, ich rodzice i opiekunowie. Historie te będą też doskonałym pretekstem do rozmów o tym, co jest w życiu ważne.Pewnego dnia tata ma zrobić pranie, jednak jego uwagę szybko zajmuje coś innego. Co to jest? Dziura pod pralką, która staje się "oknem na świat" dla skarpetkowych bohterek.

„Nowe przygody skarpetek” to już druga część "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek", które ukazały się w 2016 roku i zostały wyróżnione masą nagród. Są to m.in.: nominacja do nagrody IBBY, literacka Nagroda Warszawy i nagroda Najlepszej Książki Roku w konkursie empiku. Pierwsza część opowieści o skarpetkach została również wpisana do kanonu lektur szkolnych dla klas I-III.

W „Nowych (jeszcze bardziej niesamowitych) przygodach skarpetek” można znaleźć między innymi opowiadania o malinowej skarpetce i dziewczynce, która poleciała w kosmos, a także o trzyusznym misiu, który dzięki skarpetce odnalazł swoje miejsce we wszechświecie. Jest też powiadanie o niebieskiej skarpetce, która została muzą znanej pisarki (choć od początku nic na to nie wskazywało) i drugiej różowej skarpetce, która pocieszyła psa. Jak jej się to udało?

Na uwagę zasługuje także dramatyczne opowiadanie o bordowej skarpetce, która poświęcając siebie, uratowała z pożaru małego chomika.

Trzynaście nowych opowieści, trzynaście wspaniałych przygód, trzynastu skarpetek wymyślonych przez Justynę Bednarek, przepięknie zilustrował Daniel de Latour. Książka jest starannie wydana na grubym, dobrej jakości papierze, w solidnej grubej oprawie.

Wierzę, a właściwie wiem, że książka Justyny Bednarek okaże się kolejnym sukcesem, tak jak inne pozycje tej autorki, wśród których na przypomnienie zasługują choćby: "Pięć sprytnych kun", czy "Bajki muzyczne", opisujące biografie twórców muzyki klasycznej, z ilustracjami Józefa Wilkonia. Książka ukazała się nakładem Poradni K.

Małgorzata Szewczyk, fot. Poradnia K