Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Wywołuj zdjęcia prosto z mediów społecznościowych i telefonu

Wakacje, piękne widoki, mnóstwo emocji uchwyconych w spontanicznych zdjęciach smartfonem Pojawia się myśl, że tym razem fotografie na pewno znajdą się w ramkach.Jednak zazwyczaj ten zamiar rozpływa się już na etapie wgrywania zdjęć do komputera. I jak zawsze zdjęcia zostają w telefonie. W tym roku będzie inaczej, ponieważ na rynek właśnie weszła innowacyjna aplikacja Empikfoto – wywoływanie odbitek nigdy nie było łatwiejsze.

Dzięki najnowszemu pomysłowi Empikfoto, zdjęcia z telefonu czy mediów społecznościowych da się wywołać w kilku prostych krokach. Wystarczy w przejrzystej i intuicyjnej aplikacji wybrać obrazy z pamięci telefonu bądź Facebooka, Instagrama, Google+, zaznaczyć wybrany format i złożyć zamówienie. Odbitki są gotowe w 24 godziny i następnie bezpłatnie dostarczane do Empików w całej Polsce, można też wybrać przesyłkę kurierską.

Aplikacja daje możliwość edytowania zdjęć poprzez kadrowanie, nakładanie filtrów i tworzenie różnorodnych kolaży. Odbitki można zamówić z dowolnym wykończeniem w formatach od 9x13 do 30x40. W programie istnieje też możliwość zaprojektowania i zamówienia fotogadżetów takich, jak kubki, poduszki, etui na telefon czy obrazy na płótnie. Aplikacja jest kompatybilna z komputerem i w każdym momencie pozwala przenieść się z jednego urządzenia na inne. Oznacza to, że zdjęcia można wybrać w dowolnym miejscu i czasie na telefonie komórkowym, ale jeśli ktoś preferuje pracę z większym ekranem – wyselekcjonowane zdjęcia edytuje już przy komputerze i odwrotnie. Za pośrednictwem tej funkcji można też zamówić bardziej skomplikowane produkty takie, jak kalendarz czy fotoksiążka.

Przekonanie o tym, że zdjęcia z wakacji czy spaceru na pewno zostaną wywołane pryska w momencie powrotu do domu, kiedy codzienne obowiązki przyćmiewają chęć spędzenia kilku godzin na przenoszeniu, wybieraniu i edytowaniu obrazów, zgrywaniu ich na nośnik zewnętrzny, znalezieniu odpowiedniego miejsca do wywołania, a na końcu zamówieniu i odebraniu zdjęć. Aplikacja maksymalnie skraca tę drogę. Obrazy na bieżąco można wgrywać, by potem zamówić wszystkie odbitki jednocześnie. To rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu rodzicom, którzy codziennie fotografują swoje pociechy, a następnie nie mają czasu na zgrywanie zdjęć do wywołania. Dzięki szybkiej realizacji zamówienia, odbitki i fotogadżety ze zdjęciami z wakacji można wykorzystać jako pamiątkę czy pocztówkę z wakacji, wybierając odbiór w najbliższym Empiku bądź na przykład wysłać je kurierem do dziadków.

– Jak pokazało zlecone przez Empikfoto badanie „Zoom na Polaków”, Polacy najczęściej wykonują zdjęcia aparatem cyfrowym i smartfonem (kolejno 49 % i 48%). Zbliżony wynik oznacza, że smartfony zaczynają być traktowane na równi z klasycznymi aparatami - podkreśla Paulina Burzyńska, manager Empikfoto. Potwierdzają to również dane wewnętrzne serwisu Empikfoto.pl – w 2008 roku zdjęcia z telefonu stanowiły zaledwie 3% wywoływanych zdjęć, w 2012 odsetek ten wynosił 7%, a w 2016 roku osiągnął aż 37%. – Taką foto-rewolucję wywołał przede wszystkim coraz łatwiejszy dostęp do smartfonów z wysokiej rozdzielczości aparatami, a także rozwój nowych technologii i serwisów społecznościowych – tłumaczy Bartłomiej Sobczak, szef działu mobile w Empiku.

Empikfoto – największych serwis fotograficzny w Polsce. Wywołuje wspomnienia od ponad 13 lat.

Materiały: Business&Culture