Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Kruk co kracze czyli o nauce języków

Kruk co kracze pokrakanie to krótka, zabawna opowieść o kruku przygotowana dla maluchów powyżej 3 roku życia przez wydawnictwo Prószyński. Autorem książki jest Pan Poeta.

 
Kim jest Pana Poeta? Do końca nie wiadomo. Z książki dowiadujemy się tylko, że jest bardzo wysoki, ma prawie 2 metry wzrostu i jest autorem zabawnych rymowanych historyjek dla dzieci. Udało nam się ustalić, że ma na imię Michał.
 
Opowieść o kruku tym bardziej spodoba się maluchom, że jest rymowana. Kruk – główny bohater opowiadania używa języka, którego nikt nie rozumie – pokrakania. Zresztą w całej książeczce znajduje się bardzo dużo „kraków”, a dzieci jak wiadomo są bardzo szczegółowe, z pewnością nie opuszczą więc żadnego z nich. Oprócz wspomnianych kra dzieci z pewnością zwrócą uwagę na inne odgłosy ptasie, zawarte w ilustracjach, np. kuku czy fiu.
 
To nie wszystko. Poprzez zawarcie w treści mnóstwo słów pokrakanych, dla dzieci jest to również nauka wymowy. Bajeczka zawiera także przesłanie – że trzeba uczyć się języków obcych. Wtedy można będzie zrozumieć kogoś, kto posługuje się innym niż my językiem.
 
Tym, co na pewno zasługuje na uwagę to kolorowe ilustracje Joanny Młynarczyk, które są dopełnieniem treści. Dla dzieci są gwarancją dobrej zabawy. 
 
Duet Pana Poety i Pani ilustratorki może być znany z książek z tej serii – O kurze, co tyła na diecie lub O wróblu, który oćwierkał sąsiadów.

Małgorzata Szewczyk, fot. Prószyński i Spółka