Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Fairy Tales Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego.

Długie zimowe wieczory to idealny czas na dobrą lekturę. To także czas refleksji i wspomnień, niezwykłych opowieści i baśni, które czytaliśmy przed Bożym Narodzeniem. Dziś możesz powrócić do tych zimowych opowieści, a przy okazji doskonalić swój angielski – poznaj znane i kochane na całym świecie Fairy Tales Hansa Christiana Andersena w wersji do nauki angielskiego.  
Mimo że Hans Christian Andersen początkowo traktował baśnie jako dodatkowe zajęcie obok pisarstwa dla dorosłych, to właśnie baśnie przyniosły mu uznanie i sławę i sprawiły, że wyśmiewany przez całe miasteczko syna szewca został w końcu jego honorowym obywatelem, zapraszanym jako wybitny gość na dwory królewskie i wystawne przyjęcia. Dziś opowieści takie jak Królowa śniegu, Dziewczynka z zapałkami czy Nowe szaty cesarza znamy i kochamy wszyscy – czytane w dzieciństwie wywoływały wzruszenie i wiele, wiele emocji. Zimowe opowieści duńskiego pisarza zostały wydane w języku angielskim, aby osoby uczące się tego języka mogły go doskonalić, czytając te wyjątkowe historie. 
 
Dzięki opowieściom wybranym spośród wielu pięknych baśni znanych już od pokoleń na całym świecie możemy poczuć świąteczny klimat i jednocześnie uczyć się angielskiego. Przypomnij sobie historię Choinki, która tak bardzo pragnęła urosnąć, że nie potrafiła cieszyć się chwilą obecną, oraz smutny wieczór Dziewczynki z zapałkami, wsiądź do sań Królowej śniegu wraz z Gerdą i Kajem, obejrzyj Nowe szaty cesarza albo przeżyj jeszcze raz zabawną historię Księżniczki na ziarnku grochu. Baśnie możesz też czytać swoim dzieciom i uczyć się razem z nimi!
 
Dzięki pracy doświadczonych filologów wszystkie baśnie zostały przystosowane do nauki języka angielskiego. Trudne słowa wytłuszczono i wyjaśniono w minisłowniku na marginesach, tak aby nie trzeba było odrywać się od książki, żeby sprawdzić znaczenie nieznanego słówka. Po każdej baśni zamieszczono ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu, sekcję z objaśnieniami wyrazów kłopotliwych dla polskich uczniów i wyrażeń idiomatycznych, a także omówienie wybranych zagadnień gramatycznych. I na koniec – kilka słów o kulturze i historii powiązanej z baśnią (na przykład wyjaśnienie, dlaczego w Królowej śniegu znalazły się trolle). Dodatkowo wszystkie baśnie można odsłuchać, korzystając z darmowej wersji audio – dzięki temu czytasz i/lub słuchasz, ćwicząc tym samym wymowę i akcent. 
 
Fairy Tales w wersji do nauki angielskiego zostały wydane według klucza CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ, który gwarantuje przyjemną i efektywną naukę:
CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi baśni przyswajasz nowe słówka i uczysz się ich zastosowania w zdaniach. Wciągająca fabuła sprawia, że nie można oderwać się od lektury. 
SŁUCHAJ – na stronie internetowej wydawnictwa można pobrać bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu każdej z baśni. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. W książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).
ĆWICZ – do każdej baśni przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia.

materiały promocyjne