Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Klasyka Światowej Literatury w Wildze

W październiku 2017 roku ukażą się dwie pierwsze powieści w naszej nowej serii KLASYKA ŚWIATOWEJ LITERATURY: "Przygody Tomka Sawyera" oraz "Ania z Zielonego Wzgórza".

Seria KLASYKA ŚWIATOWEJ LITERATURY będzie obejmować prawdziwe perły literatury światowej, na których wychowało się już wiele pokoleń. Klasyczne opowieści okraszone ilustracjami
współczesnych polskich ilustratorów to idealny pomysł na spędzenie czasu z książką światowego formatu i znakomite uzupełnienie domowej biblioteki.W serii ukażą się następujące powieści:
 Mark Twain Przygody Tomka Sawyera
 Lucy Maud Montgomery   Ania z Zielonego Wzgórza
 Frances Hodgson Burnett Mała księżniczka
 Charles Dickens Opowieść wigilijna
 E.T.A. Hoffmann Dziadek do orzechów

PRZYGODY TOMKA SAWYERA
Mark Twain
Przekład: Jan Biliński
Ilustracje: Aleksandra Michalska-Szwagierczak

Tomek Sawyer to nastoletni urwis znad rzeki Missisipi, chłopiec o złotym sercu
i szalonych pomysłach, które ciągle wpędzają go w tarapaty. Wraz z grupą rówieśników tworzy 'bandę' i razem z nią odkrywa fascynujące uroki przygód i niebezpieczeństw. Jeśli jest młody łowca przygód, który jeszcze nie poznał zabawnych, a czasem mrożących krew w żyłach perypetii Tomka i jego przyjaciół, czym prędzej powinien sięgnąć po tę książkę!

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
Lucy Maud Montgomery
przekład: Ewa Łozińska
ilustracje: Mariusz Andryszczyk

Perypetie Ani Shirley, rudowłosej, szalenie gadatliwej i obdarzonej niesamowitą wyobraźnią nastolatki, od ponad stu lat cieszą się niezmiennym uwielbieniem czytelników. Odkąd marzycielska i niepokorna Ania z impetem wkroczyła w życie swoich opiekunów, Maryli i Mateusza Cuthbertów, a także całej społeczności Avonlea, każde codziennie zdarzenie nabrało zupełnie innego znaczenia. Dorastanie 11-latki, przyjaźnie, miłości, radości i smutki, opisane przez Lucy Maud Montgomery uczyniło z jej powieści prawdziwy fenomen wydawniczy - już w ciągu pięciu lat od pierwszej publikacji książkę dodrukowano 22 razy.  Do dziś pozostaje absolutnym bestsellerem i znajduje się niemal w każdej domowej bibliotece.

materiały: Wydawnictwo Wilga