Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Babcie i Dziadkowie od A do Z

Babcie od A do Z
Raquel Díaz Reguera
Wydawnictwo Debit
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka        
Premiera: 10 stycznia 2018


Jakie są Wasze Babcie? Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic? Babcią Przyjaciółką Ptaków? A może Babcią Marzycielką? Odszukajcie swoje Babcie wśród dwudziestu dziewięciu typów Babć przedstawionych w tej książce.

Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z Was zna choćby jedną w swojej rodzinie lub u znajomych. Są wśród Was szczęściarze, którzy wskakiwali na kolana Babci Załatwi Wszystko albo wtulali się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wiemy, że trudno sobie wyobrazić coś przyjemniejszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, a wielu z Was koiło smutki u Babci Przytulajki.

Wyjątkowa książka, pełna ciepła i humoru, autorstwa jednej z najlepszych hiszpańskich ilustratorek! Idealna do wspólnego czytania przez Babcie i wnuki - sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie cudowne chwile, które spędziliście razem.

Dziadkowie od A do Z
Raquel Díaz Reguera
Wydawnictwo Debit
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka                                                                                    
Premiera: 10 stycznia 2018


Jacy są Wasi Dziadkowie? Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukajcie swoich Dziadków wśród trzydziestu typów Dziadków przedstawionych w tej książce.

Są Dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek i niesamowitych opowieści. Są i tacy, co wstają skoro świt, nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-czy. Prawie wszyscy Dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami. Wystarczy jednak, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a w okamgnieniu wracają do krainy dzieciństwa.

Wyjątkowa książka, pełna ciepła i humoru, autorstwa jednej z najlepszych hiszpańskich ilustratorek, idealna do czytania przez Dziadków i wnuki - sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie cudowne chwile, które spędziliście razem.

Raquel Díaz Reguera rysuje i pisze od dziecka. W wieku sześciu lat wygrała swój pierwszy konkurs plastyczny i od tamtej pory uczy się i eksperymentuje. Pasjonuje się nie tylko sztukami pięknymi, które studiowała na Uniwersytecie w Sevilli, ale także muzyką: nagrywała i pisała teksty dla muzyków takich jak Victor Manuel czy Pastora Soler. Zaczęła też pisać opowiadania dla dzieci i tworzyć do nich ilustracje. Wydała już ponad trzydzieści książek. Jej ostatnią publikację - Cuando las ninas vuelan alto– hiszpański dziennik „El País" ogłosił jedną z najlepszych książek dla dzieci ubiegłego roku.

materiały: Wydaniwctwo Debit