Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

To znowu on Miś Paddington

Obok tego uroczego Misia nie można przejść obojętnie! Charakterystyczna pelerynka i słoik marmolady to jego nieodłączne atrybuty. Poznajecie Państwo? Tak, to on! Miś Paddington! Kłania się pięknie i uchyla rąbka kapelusza dla Państwa.Niedźwiadek z Peru to symbol Wielkiej Brytanii, postać z ekranów kinowych, a także wspaniały wzór do naśladowania dla najmłodszych – propagujący tolerancję, uprzejmość czy wytrwałość. Nie bez powodu został w tym roku maskotką UNICEF-u. Wszyscy kochają nieporadnego misia i pragniemy dzielić jego przygodami, dlatego też 6 grudnia przedstawiliśmy Państwu zbiorek opowiadań jego twórcy, Michaela Bonda, pod tytułem „Paddington. Więcej przygód”.

Sympatyczny niedźwiadek coraz lepiej radzi sobie w domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy w swoje… łapy! Tym razem wybierze się do domu handlowego, odwiedzi dentystę, a nawet nauczy się prowadzić samochód. Zbiorek stał się inspiracją do stworzenia najnowszych filmowych przygód Misia. Film „Paddington 2” w kinach pojawił się 29 grudnia 2017 roku i rozbawił już tysiące widzów na całym świecie!
 
Jak widać, moda na Misia nie ustaje. Gdy by tego było mało, przygotowaliśmy dla czytelników na chłodne zimowe wieczory zupełnie nowe wydania trzech książek o przygodach Paddingtona: „Paddington się krząta”, „Paddington tu i teraz”, „Paddington daje sobie radę”.

Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, jak to on upaprany marmoladą, w sfatygowanym kapeluszu i kaloszach, krząta się w domu państwa Brown. Miś bardzo się stara i nawet czyszczenie komina mu niestraszne. Choć ma jak najlepsze chęci, co chwila spotykają go niespodzianki i pakuje się w kolejne tarapaty. Tylko dzięki niemu zwykłe domowe zdarzenia zmieniają się w przygody. Ale przecież Paddingtona nigdy za wiele i zawsze da sobie radę, nawet gdy zostanie aresztowany, prawda?

Twórca Paddingtona – Michael Bond

Brytyjski pisarz, najbardziej znany jako autor serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona (wydawanej od 1958 roku). Podczas II wojny światowej służył w Royal Air Force, a po wojnie pracował dla BBC jako operator kamery.

Nigdy nie myślał o pisaniu książek dla dzieci. Stworzył sporo opowiadań i słuchowisk radiowych. Pierwsza jego książeczka, „Miś zwany Paddington”, została opublikowana w 1958 roku. Spotkała się
z tak życzliwym przyjęciem, że autor postanowił kontynuować opisywanie przygód niedźwiadka.
W 1967 roku opuścił BBC i zawodowo zajął się pisarstwem. Praca nad kolejnymi książkami o Paddingtonie dawała mu wiele radości, ale też przejściowo wpędziła w depresję. Olbrzymie oczekiwania związane z dostarczaniem nowych tekstów, trudności w połączeniu pracy zawodowej
i pisarskiej spowodowały, że doba stała się dla Bonda za krótka. Funkcjonował dzięki środkom nasennym i whiskey i pracował po kilkanaście godzin na dobę, bo nie chciał zawieść Paddingtona.

Do 1976 roku powstało aż 19 książek o sympatycznym niedźwiadku. Autor zmarł 27 czerwca 2017 roku w wieku 91 lat. Jeremy Clarkson napisał wtedy na Twitterze: „To bardzo smutne, właśnie dowiedziałem się, że zmarł Michael Bond. Znałem go 45 lat i rzadko kiedy spotykałem równie życzliwe i delikatne osoby”.

materiały: Wydawnictwo Znak