Newsletter
Wprowadź swój adres e-mail

BEST - Bezpieczna strona - Certyfikat

Wrocławski Teatr Lalek w krainie musicalu i operetki

W przepięknej scenerii Ogrodu Staromiejskiego zaśpiewają największe gwiazdy polskiej sceny operowej z towarzyszeniem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą Maksymiliana Madeły, Alana Urbanka i Adama Witiwa.

Koncerty odbędą się:
18 czerwca (sobota), godz. 20:00;
19 czerwca (niedziela), godz. 18:00;
26 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

REPERTUAR:

Jakub Offenbach: Uwertura z operetki Orfeusz w piekle
Johann Strauss: Kuplety Adeli z operetki Zemsta Nietoperza
Franz Lehar: Usta milczą... z operetki Wesoła wdówka  Imre Kalman: duet Tłumy fraków z operetki Księżniczka czardasza
Johann Strauss: Polka Tritsch-Tratsch
Franz Lehar: Dein ist mein ganzes Herz z operetki Kraina Uśmiechu
Johann Strauss: Odgłosy Wiosny
Aria Elizy z musicalu My Fair Lady
Aria Freda z musicalu My Fair Lady
Hello Dolly (wersja instrumentalna)
Deszczowa Piosenka (wersja instrumentalna)
Memory z musicalu Koty
Don't Cry for Me Argentina z musicalu Evita
Johann Strauss: Radetzky Marsch

Udział wezmą:
Agnieszka Dondajewska (sopran)
Absolwentka Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej. Na stałe związana jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu, współpracuje z Operą Wrocławską, Warszawską Operą Kameralną, Operą "Nova" w Bydgoszczy, Operą w Krakowie, Śląską Operą Kameralną. Występowała na scenach Belgii, Niemiec, Holandii i Francji. Dokonała nagrań z Orkiestrą Ósmego Dnia oraz muzykę dla spektakli teatralnych. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ewa Vesin (sopran)

Studiowała śpiew w Akademi Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Heleny Szubert – Słysz i we Wrocławiu, gdzie uzyskała dyplom w klasie prof. Barbary E. Werner. Doskonaliła swój talent na licznych kursach mistrzowskich oraz biorąc udział w wielu zagranicznych tournee. Od 2003 roku jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie brała udział w kolejnych superprodukcjach Opery Wrocławskiej wystawianych w Hali Stulecia dla kilkutysięcznej widowni. Od 2004 roku koncertuje u boku słynnego pianisty Waldemara Malickiego, biorąc udział m.in. IV Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic”. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Monika Gruszczyńska (sopran liryczno-spintowy)
Ukończyła  studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego W W swojej karierze artystycznej wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. W 1999 r. zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje gościnnie z recitalami na różnych scenach w Polsce i za granicą.

Paweł Skałuba (tenor)

Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza. Obecnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, wykonując pierwszoplanowe partie w dziełach operowych, operetkowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok. Od 2002 roku jest jednym z "Trzech Polskich Tenorów". W roku 2006 wziął udział w światowej prapremierze megaprodukcji pt.”Ça Ira”, autorstwa Rogera Watersa (Pink Floyd). Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został - jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik - finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku zdobył pierwszą nagrodę IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

materiały Wrocławski Teatr Lalek

 Przeczytaj także: