ciąża po 40

Ciąża to jeden z najcudowniejszych i najbardziej niesamowitych etapów w życiu każdej kobiety. Jest to rewolucja, po której już nic nie będzie takie samo. Całe życie zmienia się raz na zawsze.

Przewraca się o 180 stopni. Nie zależnie od tego, czy zajście w ciążę wydarzyło się z zaplanowanych czynności, czy też dziecko pojawiło się z tak zwanej wpadki, każda ciąża przebiega w podobny sposób. Wszystkie kobiety przechodzą „stan błogosławiony” w odmienny sposób. Nigdy nie zdarzają się dwie takie same ciąże.

Nawet jeśli jest to kolejny odmienny stan tej samej kobiety, może ona z bardzo dużym prawdopodobieństwem przechodzić ciążę w zupełnie inaczej niż wcześniejsze i tym samym mieć inne jej objawy.

Nim stałam się brzemienna, bardzo wiele czytałam o ciąży i jej objawach oraz rozmawiałam z doświadczonymi w tym zakresie kobietami. Wszystkie te informacje gromadziłam, aby jak najlepiej przygotować się na to co mnie będzie czekało. Niektóre z pierwszych oznak ciąży się potwierdziły. Innych nie zauważyłam u siebie. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych cech organizmu. Kobiety, które ze niecierpliwieniem wyczekują na pierwsze oznaki ciąży, bardzo łatwo mogą je źle zinterpretować i pomylić z czymś zupełnie innym.

buciki

Inne zaś, które nie planują powiększenia rodziny, mogą je zbagatelizować i o zajściu w ciążę dowiedzieć się dopiero po dwóch miesiącach. Dla wszystkich kobiet, które planują zajście w ciąże lub też chciałyby dowiedzieć się w ich ciele rozwija się nowe życie zanim udadzą się do lekarza ginekologii, powstał ten niewielki artykuł.

Pierwszym w pełni zauważalnym sygnałem, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem świadczy o ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Panie, które mają je regularnie, nie będą w stanie tego nie zauważyć. Te z kobiet, które z różnych powodów cierpią na zaburzenia cyklu miesiączkowego, mogą w pierwszej chwili nie skojarzyć ciąży z brakiem okresu. Jest oczywiście wiele innych pierwszych objawów ciąży. Kolejnym z nich może być nadwrażliwość na smaki i zapachy. Coś co kiedyś bardzo nam smakowało, nagle przestaje.

Ulubione perfumy mogą stać się nie do zniesienia i jest to zupełnie normalne. Chociaż bywa uciążliwe. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ,dlaczego tak się dzieje. Wszystkiemu winne są jednak hormony, których burza doprowadza także do innych oznak. Takich jak na przykład huśtawka nastrojów, które w bardzo wielu przypadka mylona jest z napięciem przedmiesiączkowym. Dokładnie do takiej samej sytuacji, może dojść, gdy pojawią się bóle piersi. Przygotowują się one do laktacji, czyli do wytwarzania mleka. Inną oznaką ciąży, którą dość łatwo pomylić z zbliżającym się miesiączkowaniem jest ból brzucha. Częstsze wizyty w toalecie, spowodowane przez powiększającą się macice, która zaczyna uciskać na pęcherz, jest także jednym z pierwszych symptomów ciąży.

w ciąży

Te czesterze niż zazwyczaj sprzyjają zauważeniu dwóch innych symptomów. Jednym z nich jest zwiększona ilość wydzieliny z pochwy. Ma ona za zadanie chronić przed infekcjami intymnymi. Drugą oznaką, którą możemy zauważyć, bywając w toalecie jest niewielkie krwawienie. O ile nie ono obfite i nie towarzyszy mu ból, nie ma czym się niepokoić. Zapłodniona komórka jajowa, zagnieżdżając się w macicy, może natrafić na naczynie krwionośne i tym samym spowodować krwawienie. Pojawia się ono kilka dni po owulacji.

Jednym z kolejnych objaw wczesnej ciąży jest zmęczenie, które wywoływane przez hormony ciążowe i odczuwalne są przez pierwsze 8-10 tygodni ciąży. W tym własnie czasie pojawiają się także tak zwane poranne mdłości, które mogą utrzymywać się nawet przez cały dzień.

Ostatnią oznaką ciąży, o której chciałabym powiedzieć są zachcianki, na różne potrawy. Nawet na te, których kiedyś nie znosiliśmy. Zwiększając apetyt na określone potrawy organizm domaga się witamin i minerałów, których mu brakuje.
Mam nadzieje, że ten niewielki artykuł pomoże przyszłym mamom znacznie szybciej zorientować się, że w ich brzuchu rozwija się nowe życie i od samego początku odpowiednio zadbać o jego prawidłowy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here