jaki aparat kupić

Wspomnienia to bardzo piękna i ważna sprawa, która powinna być obecna w życiu każdego człowieka. Jeszcze 100 czy 150 lat temu nasze wspomnienia były zapisywane tylko na kilku nośnikach.

Pierwszym z nich była pamięć w naszych głowach. Jest to jednak nośnik zawodny, który może sprawić, że część ze wspomnień może z czasem (głównie, gdy się starzejemy) po prostu zniknąć.

W dawnych czasach, kiedy nie istniało jeszcze coś takiego jak aparaty fotograficzne radzono sobie z tym problem na dwa sposoby. Pierwszym z nich było malowanie obrazów i rysowanie. Nasze najważniejsze wspomnienia mogły zostać umieszczone za odpowiednią kwotą (niestety najczęściej dużą – dlatego mogły sobie pozwolić na to przede wszystkim osoby zamożne i lepiej usytuowane) na płótnie obrazu. Mogły to być zarówno konkretne sytuacje z naszego życia, jak i portrety nasze lub naszych bliskim.

aparat w telefonie

Dzięki temu najważniejsze wspomnienia ludzi sprzed kilkuset lat mogły zostać zapamiętane na kolejne dziesiątki, a nierzadko nawet setki lat. Nie ma jednak co ukrywać, że było to rozwiązanie, które z powodu dużych kosztów nie było powszechnie praktykowane, a nawet jeżeli było to jedynie w niewielkim stopniu. W końcu nikt, nawet najzamożniejsza osoba, nie był w stanie pozwolić sobie na dokumentowanie za pomocą obrazów dosłownie każdego z tysięcy swoich wspomnień. Na obrazach umieszczano tylko te najważniejsze i jedna zamożna rodzina była w stanie pozwolić sobie co najwyżej na kilka takich obrazów.

O wiele tańszym rozwiązaniem, które jedyne czego wymagało to umiejętności pisania i czytania (co kilkaset lat temu kiedy szerzyła się jeszcze fala analfabetyzmu na całym świecie i to nawet w bardzo rozwiniętej Europie, nie było wcale czymś powszechnym), kartki papieru i pióra. Było to rozwiązanie bardzo tanie, dzięki któremu lepiej wykształcone osoby mogły zapisywać setki czy nawet tysiące swoich wspomnień na kartkach papieru. Właśnie tak powstały popularne pamiętniki, które dziś w swojej tradycyjnej papierowej wersji prawie całkowicie zanikły, ale w wersji cyfrowej dalej żyją i mają się dobrze za sprawą prywatnych blogów internetowych, które przejęły pałeczkę po pamiętnikach. Obecnie to w nich zapisujemy swoje wspomnienia i przeżycia, dokumentując je dodatkowo zdjęciami i filmami.

Obecnie metod na zapisywanie swoich wspomnień są na szczęście dziesiątki i na szczęście większość z nich jest tania i łatwo dostępna. Najważniejszymi nośnikami na których możemy obecnie zapisywać nasze wspomnienia to oczywiście zdjęcia i filmy.

Możemy wykonywać je za pomocą naszego smartfona, którego w końcu w obecnych czasach posiada prawie każdy i to bez znaczenia czy mówimy tu o osobie bardzo młodej czy też bardzo starej.

Jeżeli zależy nam na zapisywaniu naszych wspomnień na zdjęciach w lepszej jakości, to dobrym pomysłem może być zainwestowanie w jakiś aparat fotograficzny.

Jaki aparat kupić? To pytanie wbrew pozorom nie jest wcale tak proste bo już na samym początku decydowania się na aparat fotograficzny musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

aparat fotograficzny

Na początku musimy sprawdzić jakim budżetem na aparat fotograficzny dysponujemy. Dzięki tej wiedzy już na samym początku będziemy w stanie zdecydować między innymi czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na aparat kompaktowy, lustrzankę czy też aparat bezlusterkowy.

Następnym etapem jest decyzja o tym czy chcemy zakupić aparat cyfrowy wykorzystującego nowoczesne technologie cyfrowego zapisu obrazu dzięki któremu możemy zrobione zdjęcia od razu przesłać na nasz komputer, czy też aparat klasyczny, który do zapisywania zdjęć wykorzystuje kliszy. W obecnych czasach zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup aparatu cyfrowego.

Jeżeli zdecydujemy się na aparat cyfrowy, to musimy zdecydować się jeszcze jaki typ aparatu chcemy kupić. Mamy do wyboru aparaty kompaktowe, które są zdecydowanie najtańsze, a także droższe aparaty bezlusterkowe oraz lustrzanki.

Jeżeli zdjęcia robimy rzadko i jedynie na potrzeby własne, to najtańszym i najodpowiedniejszym wyborem będzie kompaktowiec. Jeżeli natomiast chcemy pobawić się w trochę bardziej profesjonalne fotografowanie, które w przyszłości możemy wykorzystać nawet w celach komercyjnych, to możemy pomyśleć o zakupie o wiele droższej lustrzanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here