Czy powinieneś skorzystać z pożyczki osobistej na zakup samochodu

Kupno pierwszego samochodu to ekscytujące doświadczenie. Ale wykorzystanie oszczędności do jego sfinansowania może być złym posunięciem finansowym. Czy pożyczka osobista może zapewnić Ci wymaganą pomoc finansową?

Kupno samochodu z osobistą pożyczką

Pożyczka osobista jest formą kredytu udzielanego przez instytucje kredytowe. Pożyczki osobiste mogą być zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Zabezpieczona pożyczka osobista to taka, w której pożyczkobiorca wykorzystuje swój majątek jako zabezpieczenie pożyczki. Z drugiej strony, nie musisz deklarować aktywów jako zabezpieczenia, aby zabezpieczyć niezabezpieczoną pożyczkę osobistą. Większość ludzi decyduje się na niezabezpieczone pożyczki osobiste, ponieważ nie wymagają one zabezpieczenia. Po uzyskaniu zatwierdzenia pożyczki osobistej, możesz korzystać z funduszy według własnego uznania.

Jeśli ubiegasz się o niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, pożyczkodawca skupi się na Twoim wyniku kredytowym. Ponieważ nie mają oni Twojego majątku, aby odzyskać swoje straty w przypadku niewywiązania się z umowy, potrzebują solidnego dowodu Twojej wiarygodności kredytowej. Tak więc, Twój wynik kredytowy, dochód i historia zatrudnienia będą głównymi czynnikami decydującymi o okresie kredytowania i stopie procentowej, którą zaproponuje pożyczkodawca.

Jaka jest różnica między finansowaniem samochodu a pożyczką osobistą?

Kredyt samochodowy lub pożyczka samochodowa jest zabezpieczona na pojeździe, który zamierzasz kupić. Jest to forma finansowania zabezpieczonego, gdzie Twój samochód będzie służył jako zabezpieczenie. Kredyt samochodowy można spłacać w ustalonych ratach miesięcznych. Jeśli nie wywiążesz się z warunków spłaty, pożyczkodawca może zgodnie z prawem przejąć Twój pojazd, aby odzyskać swoje straty. Pożyczkodawca zachowuje prawo własności do pojazdu do momentu spłaty całej kwoty pożyczki.

Wskazówki dotyczące finansowania samochodu z pożyczki osobistej

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ocenić, czy powinieneś sfinansować swój samochód z pożyczki osobistej.

Rozejrzyj się w poszukiwaniu najlepszego oprocentowania

Rozważając pożyczkę osobistą, musisz spojrzeć nie tylko na stopę procentową. Sprawdź całkowity koszt pożyczki – APR. Pożyczka z niskim oprocentowaniem może mieć wyższe APR. Dlatego najlepiej jest rozejrzeć się za ofertami kredytowymi przed wyborem oferty kredytowej.

Unikaj składania wielu wniosków w krótkim okresie czasu

Z każdym wnioskiem o pożyczkę osobistą, pozwalasz pożyczkodawcom na przeprowadzenie kontroli kredytowej na Twoim profilu. Zbyt wiele kontroli kredytowych w krótkim czasie może zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej. Pozostaw odstęp co najmniej 15-30 dni pomiędzy kolejnymi wnioskami. Gwałtownie rosnąca ocena kredytowa może zmniejszyć Twoje szanse na uzyskanie pożyczki w przyszłości.

Sprawdź wysokość miesięcznych spłat i całkowity koszt pożyczki

Sprawdź kwotę pieniędzy, którą będziesz musiał płacić każdego miesiąca. Posiadanie ustalonej liczby pomoże Ci zmieścić ten koszt w Twoim budżecie. Jest to świetny sposób na uporządkowanie swoich płatności wychodzących. Dodatkowo, znajomość całkowitego kosztu kredytu pomoże Ci zorientować się, czy możesz sobie na niego pozwolić, czy też nie. Znajomość całkowitego kosztu pomoże Ci znaleźć najbardziej przystępną opcję, mieszczącą się w Twoim budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here