Popularność medycyny estetycznej rośnie w zaskakującym tempie. Ludzie chcą lepiej czuć się w swoim ciele oraz stale poprawiać swój komfort i jakość życia. Podejmując decyzję skorzystania z usług tej dziedziny medycyny pojawia się pytanie, czym właściwie jest medycyna estetyczna?
Na czym polega medycyna estetyczna?
Zgodnie z definicją jej celem jest zapewnienie wysokiej jakości życia zdrowych ludzi, dzięki działaniom zapobiegawczym starzeniu się skóry oraz w późniejszym etapie działaniom rekonstrukcyjnym.
Szukając informacji na temat medycyny estetycznej na pewno spotkamy się z pojęciem chirurgii plastycznej i kosmetologii. Jaka jest różnica? Otóż zabiegi medycyny estetycznej są zdecydowanie mniej inwazyjne i bezpieczniejsze niż w przypadku chirurgii. Nie wymagają również pobytu w szpitalu oraz długiej rekonwalescencji. Charakteryzują się niewielkimi nakłuciami i nacięciami oraz najczęściej znieczuleniem miejscowym. Natomiast medycyna estetyczna jest bardziej inwazyjna od zabiegów kosmetologicznych, ze względu iż zajmuje się ona skórą, tkanką podskórną i równowagą hormonalną.
Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?
Pierwsza grupa to zabiegi, które działają stymulująco na skórę – pobudzając ją do regeneracji – dzięki czemu proces starzenia się ulega opóźnieniu. Inna grupa to zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową, wypełniaczne na bazie kwasu hialuronowego, różne modyfikatory wzrostu tkanek oraz przeszczepy własnych tkanek lub płytek krwi. Dzieląc je na partie ciała możemy wyróżnić zabiegi takie jak: modelowanie ust, odmładzanie i ujędrnianie skóry, niwelowanie zmarszczek i bruzd, usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, blizn po trądziku, przebarwień, a także korekta powiek czy ogólne poprawianie kształtu twarzy.
Jak postępować przed zabiegiem? W zależności od typu zabiegu wskazania będą się różnić, a lekarz dokładnie powie jak powinno wyglądać przygotowanie do zabiegu. Poniżej to trzy podstawowe zalecenia:
– Przede wszystkim należy udać się na wizytę z lekarzem, w celu omówienia oczekiwanych efektów czy ewentualnych przeciwwskazań.
– Należy pamiętać, aby zarówno na zabieg, jak i konsultację przyjść bez makijażu.
– Na okres dwóch tygodni przed zabiegiem powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i innych leków, które wydłużają czas krzepnięcia krwi.
Jak postępować po zabiegu?
To również zależy od typu zabiegu, jednak jest kilka podstawowych zasad:
– Nie powinno się bezpośrednio po zabiegu nakładać makijażu.
– Na początku należy zrezygnować z sauny, kremów przeciwzmarszczkowych i spożywania alkoholu.
Decydując się na zabieg warto skorzystać z usług sprawdzonych klinik. Atrakcyjnie niska cena powinna być dla nas ostrzeżeniem, gdyż często w parze z taką okazją idą niezamierzone efekty i rozczarowanie. Medycyna estetyczna w Poznaniu ma do zaoferowania salon godny polecenia. Klinika medycyny estetycznej wrosinski.pl, dzięki swojemu doświadczeniu i pozytywnym opiniom klientów jest warta zwrócenia uwagi i zapoznania się z jej ofertą .