Czym jest sonomammografia

Usg piersi pozwala na przedwczesne wykrycie zmian nowotworowych. W ten sposób można szybciej rozpocząć leczenie. Oczywiście istnieje tym samym większa szansa na powrót do zdrowia. Warto zatem wiedzieć, czym jest sonomammografia i dlaczego trzeba badać się regularnie?

Usg piersi

Sonomammografia to innymi słowy mówiąc badanie, które określa się zwrotem usg piersi. Obecnie jest ono powszechnie wykonywane, gdyż pozwala wykryć zmiany nowotworowe. Pod żadnym pozorem nie należy obawiać się tego badania. Wiele kobiet błędnie myśli, że sonomammografia to bolesne badanie, dlatego lepiej go unikać. Nic z tych rzeczy. Współczesna medycyna wykorzystuje najnowsze sprzęty i techniki, które poprawiają komfort w czasie badań. Wystarczy bowiem tylko znaleźć dobrą klinikę i specjalistów, którzy oferują fachowe usługi. W tym przypadku można skorzystać z usług prywatnych lekarzy, które niestety są czasami dość drogie. Wybranie się do państwowej kliniki nie jest jednak złym pomysłem, dlatego warto rozważyć tę opcję.

Dlaczego warto udać się na sonomammografię?

Zabieg ten pozwala na przedwczesne wykrycie zmian nowotworowych. Oczywiście należy tutaj wspomnieć o tym, że nie każde objawy oznaczają raka czy inne, poważne schorzenie. Potwierdzone zostało, że w 80% przypadków, objawy nie są wywoływane zmianami nowotworowymi. Jednak może to skutecznie spędzać sen z powiek, dlatego też powinno się wykonywać takie badania dość regularnie. Kobietom w wieku od 30 do 50 lat zaleca się przeprowadzać usg piersi przynajmniej raz na dwa lata. Warto wspomnieć o zaletach takiego badania. Oczywiście już zostało wspomniane, że jest to proces całkowicie bezbolesny. Ogromną zaletą jest również fakt, że badanie to nie wymaga wcześniejszego przygotowania się. Do zalet należy dodać także szybkość uzyskanego wyniku. Nie trzeba bowiem na niego czekać i się stresować. Wyniki badania lekarze podają pacjentkom dosłownie kilka chwil po wykonaniu badania.

Przed wyborem kliniki i lekarza, u którego ma zostać wykonana sonomammografia, warto sprawdzić opinie i dowiedzieć się, czy jest on polecany przez rzesze klientów. Najlepiej decydować się na sprawdzonych specjalistów, gdyż wtedy można mieć pewność, iż badanie zostało odpowiednio przeprowadzone.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/mini-kultura.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here