Czym są pępkowe i jak je zorganizować

Pępkowe to tradycja o długiej historii związania ze świętowaniem narodzin potomka. Odbywa się głównie w męskim gronie, a na to wydarzenie zapraszana jest najbliższa rodzina i przyjaciele.

Czym jest pępkowe?

Pępkowe to nic innego jak celebrowanie faktu zostania ojcem i zmiany swojego dotychczasowego życia. Impreza w męskim gronie stanowi symboliczne pożegnanie beztroskiego życia. Jej uczestnikami są bracia, kuzyni, wujkowie, szwagrowie, teść, ojciec, jak i najbliżsi przyjaciele. Temu wydarzeniu towarzyszy duża ilość alkoholu. Po przyjściu na świat potomstwa, wielu młodych ojców odstawia napoje wyskokowe, co jest przejawem dorosłości i dojrzałości. Impreza ta ma miejsce tuż po narodzinach dziecka, w dowolnie wybranym dniu, który odpowiada tacie, jak i mamie potrzebującej w tym czasie dużego wsparcia.

Jak zorganizować pępkowe?

Jak zorganizować pępkowe w Pszczynie? Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to powiadomienie bliskich o narodzinach dziecka i ustalenie listy gości. Następnie trzeba wysłać zaproszenie na imprezę, z ustalą datą i godziną. Zazwyczaj takie wydarzenie odbywa się, kiedy kobieta przebywa z jeszcze w szpitalu z noworodkiem.

Pępkowe jak zorganizować, aby goście bawili się wyśmienicie wraz z nowo upieczonym tatą? Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego miejsca. Oczywiście, impreza może odbywać się w mieszkaniu, jednak bardziej komfortowym rozwiązaniem jest jej zorganizowanie np. w restauracji. Niektóre osoby decydują się też na picie i tańce w miejscowym klubach. Wybór konkretnej lokalizacji jest kwestią indywidualną, a wszystko zależy od naszych preferencji, jak i dysponowanego na ten cel budżetu.

Jak zorganizować pępkowe, aby było niezapomniane? Takiemu wydarzeniu nie towarzyszą jakieś specjalne atrakcje. Na spotkaniu inni ojcowie dzielą się swoimi doświadczeniami, jak i radami z nowo upieczonym tatą. Ponadto jest to mocno zakrapiana impreza, na której nie brakuje trunków, jak i dobrego jedzenia. Warto więc zadbać o odpowiedni bufet i wysokiej jakości alkohol. Nie musi być to oczywiście wykwintne jedzenie. Najlepiej postawić na prostą i domową kuchnię, z której każdy będzie zadowolony.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na dania kuchni polskiej, lokalnej czy też lubianej przez wiele osób kuchni włoskiej. Alkohol na pępkowym stawia zwyczajowo świeżo upieczony ojciec, aczkolwiek zaproszeni goście także przynoszą ze sobą napoje wyskokowe.

Organizacja pępkowego nie jest trudna. Wyprawienie takiej imprezy jest dobrym sposobem na uczczenie tej ogromnej zmiany w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here