W latach siedemdziesiątych popularyzacja Kendamy stała się dziełem życia jej twórcy. Rozpowszechnił Kendamę w całej Japonii, jednocześnie energicznie pracując nad ujednoliceniem i kodyfikacją technik. Pilnie organizował konkursy promocyjne i z pasją zabiegał o organizację ogólnokrajowych turniejów. Kontynuował swoją działalność nie tylko dlatego, że miał nadzieję, że ludzie nauczą się grać w Kendamę, ale w głębi serca miał nadzieję, że dzięki Kendamie dzieci będą mogły nawiązywać przyjaźnie, jednocześnie kultywując delikatną ideologię, w której to ludzie pomagają sobie nawzajem. To część koncepcji KendamaThe Way of Kendama”. Jego duch został odziedziczony i przekazany członkom JKA.

JKA – czym jest Japan Kendama Association?

Japan Kendama Association (JKA) zostało założone przez życzliwego, o łagodnym usposobieniu autora opowiadań dla dzieci w 1975 roku. Nazywał się Issei Fujiwara (藤 原 一生). (Jego pseudonim — Issei) Od tego czasu JKA stało się dużą ogólnokrajową organizacją Kendama. Umiędzynarodowienie Kendamy, które było jego gorącym pragnieniem, zostało zrealizowane również dzięki sile i popularności Internetu. Teraz imprezy Kendama odbywają się na całym świecie. Dzięki temu miłośnicy Kendamy mogą promować wzajemne przyjaźnie i wzmacniać więzi między kulturami.

Zainspirowany do nauczania kendamy

Pewnego dnia Issei zobaczył wśród dzieci chłopca trzymającego Kendamę i wymachującego piłką bez celu. Issei powiedział do chłopca: „Po prostu daj mi ją synu. W ten sposób trzymasz Kendamę. Popatrz! Ja to zrobiłem, Ty też dasz radę.” Chłopiec był zdumiony i odpowiedział „Wow, jesteś taki dobry, Proszę Pana”. – „Oczywiście!” Odpowiedział: „Z pilnością i tęgim sercem wszystko jest w Twoim zasięgu! Opanowałem siebie dzięki Kendamie. Ty też możesz!”

Kendama to gra, która wciąga!

Czując się niezwykle szczęśliwy i zadowolony z reakcji dzieci na sytuację, Issei pokazał im kilka sztuczek, takich jak Samolot czy Earth Turn. Po chwili znalazł się w otoczeniu wielu dzieci. Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio grał w Kendamę. Nagle odkrył na nowo, jak głęboka jest Kendama. Jeśli zainteresowała Cię ta gra, sprawdź jak wybrać kendamę?

Hartuj ciało i umysł z Kendamą

Kendama jest nieustannie wymagająca i interesująca. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć wiele nowych technik. Ponadto gra w Kendamę jest dobrym ćwiczeniem, zarówno fizycznym, jak i stymulującym umysł.

Presja wywierana na dzieci i przygotowanie do egzaminów – Kendama lekiem na stres

Japońskie dzieci często zamykały się w swoich pokojach z powodu presji egzaminów wstępnych do szkoły. Issei miał nadzieję, że ich reaktywuje i zacieśni więzi przyjaźni między sobą. Dlatego zainicjował dążenie do ustanowienia Japan Kendama Association jako bazy, z której te korzyści mogą być przekazywane przyszłym pokoleniom. Issei nieustannie podróżował po całej Japonii, starając się przekształcić Kendamę w sport, organizować zasady i organizować krajowe turnieje. Dziś dzięki jego staraniom Kendama jest obecnie bardzo popularna i znana.

Kim był Fujiwara Issei, twórca Kendamy?

Fujiwara Issei był kreatywnym pisarzem, który napisał wiele oryginalnych historii dla dzieci, które zachęcały i pomagały najmłodszym stać się ludźmi o kolorowej wyobraźni i silnym charakterze. Jego niezwykłe wysiłki doprowadziły do ​​powstania 5 maja 1975 roku Japan Kendama Association.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/mini-kultura.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here