hurtownia stomatologiczna

To w jaki sposób zapobiegać ukłuciom igłami w gabinetach dentystycznych i zapewniać tym samym bezpieczeństwo całemu zespołowi, to pytanie zadawane w gabinetach na całym świecie. Szczęśliwie są firmy, które badają ten problem i mają do zaproponowania różne rozwiązania. Szukaj ich i pytaj o nie odwiedzając sklep akcesoria stomatologiczne, a tutaj masz kilka kluczowych informacji na początek.

Na czym polega problem bezpieczeństwa związany z realizowaniem praktyki stomatologicznej?

Podczas praktyki dentystycznej używane są ostre narzędzia i sprzęt, które oferuje każdy sklep sprzęt stomatologiczny – takie jak np.

  • igły,
  • skalpele,
  • rozwiertaki do kanałów korzeniowych,
  • przecinaki do szwów,
  • szklane ampułki,
  • ostre instrumenty.

Wszystko to może spowodować przypadkowe zranienie w czasie użytkowania lub utylizacji. Niebezpieczne wstrzyknięcia mogą spowodować przenoszenie wielu różnych patogenów, w tym wirusów, bakterii, grzybów i pasożytów. Mogą również powodować niezakaźne zdarzenia niepożądane, takie jak ropnie i reakcje toksyczne. Ponowne użycie strzykawek lub igieł jest powszechne w wielu miejscach. Naraża pacjentów na patogeny bezpośrednio (poprzez skażony sprzęt) lub pośrednio (poprzez skażone fiolki z lekami).

Ryzyko związane z niebezpiecznymi praktykami wstrzykiwania zostało dobrze udokumentowane w przypadku trzech głównych patogenów przenoszonych przez krew – ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) i wirusa zapalenia wątroby typu C (HCV). Dlatego tak ważne jest aby narzędzia stomatologiczne było zawsze odpowiednio używane i dezynfekowane.

Co prawo mówi o stosowaniu bezpieczniejszych wyrobów medycznych?

Prawo mówi o tym, że kontrole techniczne i właściwe praktyki pracy powinny być stosowane w celu wyeliminowania lub zminimalizowania narażenia pracowników. Techniczne środki kontroli, które oferuje każdy sklep dentystyczny Warszawa (https://e-store.koldental.com.pl/) to np. pojemniki na ostre narzędzia, igły samoosłonowe, bezpieczniejsze urządzenia medyczne, takie jak ostre narzędzia z zaprojektowanymi zabezpieczeniami przed zranieniem ostrymi narzędziami i systemy bezigłowe), które izolują lub eliminują zagrożenie patogenami przenoszonymi przez krew z miejsca pracy.

Dlatego właśnie wszelcy pracodawcy – gabinety, w których pracownicy są narażeni na kontakt z zanieczyszczonymi ostrymi narzędziami, muszą rozważyć i wdrożyć odpowiednie, dostępne na rynku i skuteczniejsze, bezpieczniejsze urządzenia medyczne zaprojektowane w celu wyeliminowania lub zminimalizowania narażenia zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here