pergole

Co można robić na tarasie? Ćwiczyć, czytać, słuchać muzyki, oglądać filmy, spotykać się ze znajomymi… I tak można wymieniać, i wymieniać. Większość z tych aktywności może być przyjemniejsza dzięki dodatkowej konstrukcji – pergoli tarasowej.

To konstrukcja tworzona na wymiar. Można jej przypisać różne funkcje. Jakie na przykład? Kilka propozycji znajdziesz w naszym artykule.

Pergola tarasowa – w czym może pomóc?

Pergola tarasowa pozwala utworzyć przytulne miejsce relaksu oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko na świeżym powietrzu i na własnych warunkach – w razie potrzeby: z daleka od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

Innymi słowy, to dodatkowa przestrzeń, którą można zagospodarować według własnych potrzeb. Może się zamienić w strefę odpoczynku z hamakiem, fotelem czy kanapą pełną wygodnych poduszek albo strefę fitness pełną urządzeń, ułatwiających wszechstronną aktywność fizyczną. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wstawić tam grilla, stół bilardowy czy całą masę różnych planszówek i organizować tego typu spotkania ze znajomymi.

Warto podkreślić, że mówimy o konstrukcji, która chroni domowników przed silnym wiatrem, promieniami słonecznymi i opadami deszczu czy śniegu. Odpowiednio zabezpieczona może służyć przez dosłownie cały rok.

Zobacz także: https://magazyntuiteraz.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Pergola tarasowa – to warto wiedzieć!

Pergola tarasowa jest konstrukcją, która może przylegać na przykład do jednej ze ścian budynku mieszkalnego. Można ją dopasować nie tylko pod kątem wymiarów czy komfortowych dla jej użytkowników dodatków, ale i z estetycznego punktu widzenia (koloru, stylu itp.).

Pergolę łatwo utrzymać w czystości. Da się ją wyposażyć w rolety, system przeszkleń czy rozsuwany dach. Można dowolnie sterować wieloma jej częściami (za pomocą aplikacji w smartfonie bądź pilota). Komfort przebywania w tym miejscu zwiększa oświetlenie LED.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pergolę tarasową wykorzystać także do innych celów. Można ją upiększyć donicami z kwiatami albo doprowadzić do tego, że po całej konstrukcji będzie się wić winorośl czy róża pnąca.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here