Jaki samochód dla firmy

Prowadzisz firmę, która zajmuje się przewozem różnego rodzaju towarów albo potrzebuje środka transportu dla swoich pracowników? W takim razie najlepszą opcją dla Ciebie będzie samochód dostawczy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się ładownością, silnikami oraz wyposażeniem, dlatego wybór wcale nie musi być łatwy. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, dzięki któremu wybierzesz idealny samochód dla firmy. Zapraszamy do lektury!

Jaki samochód dla firmy? 4 kluczowe kwestie

Samochód dla firmy powinien być w stu procentach dopasowany do profilu Twojej działalności, celów biznesowych oraz potrzeb pracowników. Dlatego, na etapie jego wyboru, zwróć uwagę na 4 kluczowe kwestie – ładowność dostawczaka, silnik, wyposażenie oraz opłaty.

1. Ładowność

Najważniejszą kwestią jest to, ile towaru lub sprzętu musi pomieścić Twój samochód dostawczy. Zwróć uwagę przede wszystkim na wymiary przestrzeni ładunkowej i to, czy zmieszczą się w niej palety, materiały budowlane lub sprzęt, który transportujesz. Zweryfikuj także dostęp do ładunku, liczbę miejsc oraz DMC (dopuszczalną masę całkowitą) – być może samochód dla firmy może być prowadzony przez osobę z prawem jazdy kat. B?

2. Silnik i koszty eksploatacji

Samochód dla firmy musi być ekonomiczny i niezawodny, na co wpływ ma przede wszystkim jego silnik. Choć największą popularnością wciąż cieszą się dostawczaki z napędem spalinowym, coraz częściej alternatywę dla nich stanowią auta elektryczne oraz hybrydy (niskie koszty eksploatacyjne zapewniają zwłaszcza te ostatnie). Jeżeli zależy Ci na oszczędnościach, możesz także zainwestować w samochód z instalacją LPG, a kiedy potrzebujesz pojazdu do przewozu dużych obciążeń, zastanów się nad zakupem diesla.

3. Komfort i wyposażenie kierowcy

Samochód dostawczy to tak naprawdę mobilne miejsce pracy, dlatego musi zapewniać należyty komfort kierowcy i pasażerom. Wybierając go, zwróć uwagę na:

  • ergonomię kabiny – powinna być wyposażona w wygodne fotele, dużo schowków oraz intuicyjną deskę rozdzielczą;
  • systemy bezpieczeństwa – kamery cofania, tempomat czy asystent martwego pola to dzisiaj absolutna podstawa w najnowocześniejszych samochodach dla firm;
  • klimatyzację i ogrzewanie postojowe – mają one istotne znaczenie zwłaszcza na długich trasach i podczas pracy w skrajnych temperaturach (latem i zimą).

4. Finansowanie i opłaty

Kupując samochód dla firmy, zwróć uwagę nie tylko na jego cenę, ale również formy finansowania. Wielu producentów oferuje korzystne rozwiązania, np. kredyty niższych rat czy leasing, które ułatwiają zakup wymarzonego pojazdu.

Gdzie kupić samochód dla firmy?

Jeżeli chcesz zainwestować w wysokiej klasy samochód dla firmy, wybieraj wyłącznie pojazdy od sprawdzonych producentów. My polecamy zwłaszcza Toyotę, której modele z serii PROACE cieszą się ogromną popularnością wśród klientów biznesowych. Pełną ofertę oraz dostępne formy finansowania znajdziesz na stronie internetowej www.toyota-okecie.pl/biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here