Perfumy z piżmem

Dzisiaj perfumerie oferują zapachy odpowiednie dla każdej osoby. Wśród miliona opcji istnieją pewne marki i kompozycje, które są klasą samą w sobie i od lat cieszą się ogromną popularnością. Zanim skusimy się na zakup, warto zastanowić się, czego szukamy. Czy zależy nam na ciężkim zapachu, czy może lekkim? Czy interesuje nas aromat na wieczór, czy na dzień? Czy chcemy zakupić perfumy oryginalne, czy może stawiamy na klasykę?

Popularność zapachów z piżmem

Jak wybrać najlepsze perfumy? Spośród setek propozycji podoba nam się zawsze przynajmniej kilka opcji. Perfumy z piżmem są uwielbiane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn niemalże od zawsze. Dlaczego? Pierwsze, co nam przychodzi na myśl, to oczywiście trwałość i intensywny zapach. Rzeczywiście kompozycje z piżmem utrzymują się bardzo długo – nie można ich porównać z żadnymi innymi. Mało tego, są one niezwykle zmysłowe i uwodzicielskie, ciężko się im oprzeć. Nie bez znaczenia pozostaje też ich tajemniczy charakter. Perfumy zawierające w składzie piżmo kojarzą się nam przede wszystkim z kultowymi aromatami, znanymi od dawna. Oczywiście co jakiś czas pojawiają się nowości popularnych marek, które z miejsca staja się hitem. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają spore pole do popisu, jeśli chodzi o wybór.

Piżmo – co to?

Piżmo jest od wieków dodawane do flakonów perfum. Czym jest ten tajemniczy składnik? Otóż oryginalne piżmo to wydzielina z gruczołów okołoodbytniczych ssaka przypominającego sarnę – z piżmowca syberyjskiego. Informacja ta może wzbudzać niemałe zaskoczenie. Wydzielina piżmowca zawiera naturalne feromony. Niegdyś, aby pozyskać ten składnik, zabijało się zwierzę. Dzisiaj jest już inaczej – znane koncerny sięgają po syntetyczne piżmo. Sprawia ono, że zapach również długo utrzymuje się na skórze. Substancję pozyskuje się np. z roślin. Syntetyczny odpowiednik piżma działa na zmysły, otula i często jest wiodącą nutą.

Jak działa piżmo w perfumach?

Piżmo syntetyczne uważane jest za afrodyzjak. Od zawsze budzi ono pożądanie. Mało tego, piżmowy aromat kojarzy się z elegancją, klasą, luksusem. Wszystko to sprawia, że niemalże każda osoba uwielbiająca perfumy ma w swojej kolekcji przynajmniej jedną kompozycję z piżmem. Nie sposób pomylić ten aromat z żadnym innym.

Jeśli szukasz trwałego aromatu, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, to w perfumerii internetowej Perfumesco znajdziesz kompozycje z piżmem od najlepszych marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here