Precedens Remigiusza Mroza

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Wydawałoby się, że nie… Innego jednak zdania jest aktorka, która dokonuje brutalnego morderstwa, transmitując całość na żywo w mediach społecznościowych, twierdząc że w przepisach prawa jest pewien kruczek, który pozwoli jej uciec przed odpowiedzialnością. Precedens Remigiusza Mroza, jak sama nazwa wskazuje, opowiada o historii niepowtarzalnej, wyjątkowej i nigdy dotąd nie znanej, która z całą pewnością nie rozczaruje miłośników Joanny Chyłki – charyzmatycznej prawniczki o niezwykle ciętym języku, wprawiającym wszystkich w osłupienie.

Joanna Chyłka zdążyła przyzwyczaić czytelników do swojej nietuzinkowej osoby. Nagłe zwroty akcji prowadzące do nieoczekiwanego zakończenia pasjonują i wciągają. A co ważne – daleko im do powtarzalności i szeroko rozumianych schematów. O czym zatem opowiada Precedens Remigiusza Mroza, że stał się tak wyczekiwaną pozycją dla wielu fanów tej odważnej prawniczki?

W kilku słowach o fabule

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek dzwoni do Joanny Chyłki, informując ją, że za chwilę popełni zbrodnię i ta ma ją bronić przed wymiarem sprawiedliwości. Zanim jednak prawniczka zastanowiła się, jak odwieść ją od zamierzonego czynu, na Facebooku pojawia się transmisja na żywo z brutalnego morderstwa. Co najciekawsze, Alina po aresztowaniu upiera się, że to nie ona dokonała tego przestępstwa i niebawem wyjdzie na wolność. Chyłka wraz ze swoim partnerem Kordianem Oryńskim (Zordonem) decyduje się przyjąć tę sprawę, nie mając pojęcia, jak zmieni ona ich życie.

W Precedensie Remigiusza Mroza ujmujące są relacje, jakie panują między Chyłką a Zordonem. Po ostatnich wydarzeniach, które wydawały się być najgorszymi w ich życiu, wychodzą z założenia, że nic już nie jest w stanie zepsuć łączącego ich uczucia. Jak zaskakujące jest zakończenie książki, które jednoznaczne wskazuje koniec pewnego etapu ich życia oraz zapowiedź kolejnych trudności, jakim będą musieli stawić czoła. Po drugiej stronie będzie czekał na nich trudny przeciwnik, o którego istnieniu, ani planach nie mają pojęcia.

Precedens Remigiusza Mroza

Najnowsza książka pochodzącego z Opola pisarza jest dowodem na to, że jego warsztat językowy ewoluuje. W jego najnowszej pozycji na próżno szukać utartych frazesów i zbędnych powtórzeń. Sposób kreowania postaci, ociekające ironią dialogi w połączeniu z zaskakującymi rozwiązaniami fabularnymi spotkały się z wielkim zainteresowaniem czytelników, którzy z nieukrywaną przyjemnością oczekiwali na premierę Precedensu Remigiusza Mroza, którą już dziś można zakupić w księgarni internetowej Matfel.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here