Telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T2

0
815

Telewizję cyfrową możemy odbierać obecnie za pomocą anten oraz dekoderów wbudowanych w nasze odbiorniki telewizyjne, warto pamiętać iż w roku 2022 telewizja przejdzie na standard DVB-T2, będzie miało to na celu uzyskanie lepszej jakości obrazu.

Przełączanie sygnału zaplanowane jest na 28 marca 2022, potrwa do 27 czerwca, wówczas powinniśmy posiadać tuner kompatybilny z nowym systemem nadawania.

W jaki sposób odbieramy sygnał telewizji cyfrowej?

Nowe telewizory posiadają wbudowane dekodery tego typu, jednak do starszych telewizorów możemy dokupić odpowiedni dekoder, będzie to małe urządzenie zewnętrzne, które może posiadać także wiele ciekawych funkcjonalności. Może być to przykładowo możliwość odtwarzania czy też nagrywania obrazu na pamięci podłączonej do USB. Dodatkowo niektóre modele mogą być wyposażone także w możliwość podłączenia do internetu, dzięki temu uzyskamy możliwość korzystania z serwisów streamingowych, będzie to istotne kiedy nie posiadamy wejścia internetowego w naszym telewizorze.Zasadniczo do odbioru sygnału potrzebna będzie odpowiednia antena, może być ta antena siatkowa zewnętrzna, która będzie umieszczona na elewacji naszego domu, w tym przypadku należy zadbać o odpowiedni stelaż, wybrać miejsce oraz kierunek skierowania anteny dzięki temu zyskamy najlepszej jakości obraz. Oczywiście w przypadku telewizji cyfrowej może być to jakość HD, z pewnością obecnie znajdziemy wiele kanałów które nadają w wysokiej jakości. Należy zwrócić uwagę na kabel antenowy, który powinniśmy doprowadzić do naszego telewizora, warto sprawdzić grubość ściany w naszym budynku.Do odbioru sygnału telewizyjnego może posłużyć nam także wewnętrzna antena telewizyjna, najczęściej posiada ona małe rozmiary, jednak pozwala na odbiór kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych. Zatem jeżeli nie chcemy montować anteny na zewnątrz co będzie wiązało się z przygotowaniem odpowiedniego stelaża oraz przeprowadzenia kabla przez ścianę, wówczas antena pokojowa może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here