Czy astygmatyk może nosić soczewki kontaktowe

Nieostre, zamazane widzenie zarówno z daleka, jak i z bliska, to najczęściej objawy astygmatyzmu. Tą powszechnie występującą wadą wzroku dotkniętych jest około 40% populacji. Co więcej, w żaden sposób nie można jej zapobiec, ponieważ ma charakter dziedziczny. Za wadę odpowiada nieregularny kształt powierzchni oka, który nie jest idealnie kulisty. Rogówka lub soczewka kształtem przypomina nieco piłkę do rugby. Światło wpadając do oka nie skupia się prawidłowo na siatkówce, a skutkiem tego jest rozmazany obraz. Na szczęście astygmatyzm można korygować za pomocą odpowiednich okularów, jak również szkieł kontaktowych.

Objawy astygmatyzmu

Nieostre widzenie wymagające intensywnego skupiania wzroku, to nieodłączny problem astygmatyzmu. Osoby nim dotknięte, zanim trafią do okulisty, często szukają pomocy u innych specjalistów. Przewlekłe bóle głowy, problemy z koncentracją, a także nieprzyjemne wrażenie zawrotów głowy, które także towarzyszą tej wadzie wzroku, są często kojarzone z problemami neurologicznymi. Okazuje się jednak, że objawy te powinny skłonić do wizyty u okulisty. Odpowiedni dobór szkieł lub soczewek korygujących astygmatyzm błyskawicznie eliminuje nieprzyjemne dolegliwości, a przede wszystkim zdecydowanie poprawia ostrość widzenia.

Astygmatyczne zaburzenia widzenia, a soczewki kontaktowe

Osoby, u których zdiagnozowano astygmatyzm, jeszcze nie tak dawno skazane były wyłącznie na okulary. Na szczęście czasy się zmieniły, a postęp technologiczny przyniósł nowe rozwiązania. Lekka, toryczna soczewka kontaktowa to świetna alternatywa dla grubych i ciężkich okularów korekcyjnych. Idealnie sprawdza się przy astygmatyzmie. Jest tak zaprojektowana, aby z łatwością skorygować nieprawidłowości w widzeniu, wynikające z tej wady wzroku. Toryczne soczewki znacząco różnią się od sferycznych, powszechnie stosowanych przy krótkowzroczności czy nadwzroczności. Mają bowiem różną moc refrakcyjną w przekroju pionowym i poprzecznym, co umożliwia skorygowanie różnic w kształcie oka, a przede wszystkim prawidłowe skupianie wiązki światła na siatkówce.

Jakie soczewki kontaktowe przy astygmatyzmie

Wybierając soczewki kontaktowe, które mają zapewnić najwyższy komfort widzenia przy astygmatyzmie, warto sięgać po sprawdzone i polecane marki. W serwisie internetowym Acuvue.pl znajdziemy mnóstwo cennych porad i informacji na temat soczewek kontaktowych polecanych przy tej wadzie wzroku. Produkty marki Acuvue idealnie sprawdzają się przy astygmatyzmie. Są wyjątkowo stabilne, nie przemieszczają się i nie obracają się, świetnie przylegają do gałki ocznej w każdej sytuacji. Przy ich produkcji jest wykorzystywana unikatowa technologia ASD. Dzięki jej zastosowaniu osoby dotknięte astygmatyzmem mają zapewniony optymalny komfort wyraźnego widzenia przez cały dzień. Soczewki kontaktowe tej firmy posiadają cztery strefy stabilizujące, efektywnie utrzymujące soczewką na swoim miejscu. Zawierają również środek nawilżający, zapewniający przyjemne uczucie nawilżenia, utrzymujące się w ciągu całego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here