Kiedy wykorzystywana jest plomba tymczasowa

Każdy powinien odpowiednio dbać o zdrowie i właściwą higienę swoich zębów. Niestety zdarza się, iż z uwagi na pojawienie się próchnicy lub różnego rodzaju dolegliwości, należy zdecydować się na wizytę u stomatologa. Leczenie ubytków odbywa się najczęściej poprzez zastosowanie plomby. Jeśli jednak procedura wymagać będzie kilku wizyt i lekarz nie może od razu zastosować stałego wypełnienia, wówczas wykorzystane mogą zostać plomby tymczasowe. Choć wyglądają one bardzo podobnie, charakteryzują się odmiennymi parametrami oraz spełniają inną rolą.

Czym jest plomba tymczasowa?

Plomba zakładana tymczasowo nazywana jest również fleczerem. Tego rodzaju opatrunek stosuje się w sytuacji, gdy nie ma możliwości pełnego wyleczenia zęba w ciągu jednej wizyty. Fleczer jest wobec tego wyłącznie rozwiązaniem doraźnym. Chroni on tkanki zęba przed czynnikami zewnętrznymi, choć jego budowa jest mniej trwała od wypełnienia stałego. Dzięki jego wykorzystaniu, pacjent nie jest narażony na dolegliwości bólowe, które mógłby pojawić się podczas spożywania pokarmów.

Jakimi cechami powinien cechować się odpowiedni fleczer?

Plomby tymczasowe wykonane są ze specjalnego materiału, dzięki czemu w szybki sposób można je zakładać oraz zdejmować. Produkt dobrej jakości powinien przede wszystkim cechować się:

  • wysoką trwałością,
  • szczelnością,
  • brakiem nieprzyjemnego posmaku,
  • brakiem reaktywności z lekami.

W celu zapewnienia najwyższej jakości produktów, należy nabywać je w sprawdzonych miejscach, cieszących się dobrymi opiniami. Taki asortyment znaleźć można w ofercie sklepu internetowego sklep.marrodent.pl. Klienci skorzystać mogą z szerokiej gamy produktów, które doskonale sprawdzą się w każdym gabinecie stomatologicznym. Wszystkie propozycje posiadają niezbędne certyfikaty oraz pochodzą od znanych i cenionych w branży producentów stomatologicznych.

Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Fleczery bez wątpienia stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które muszą osłonić odkryte tkanki zęba w celu zabezpieczenia ich przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt cechuje się dużym bezpieczeństwem. Dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno przez osoby dorosłe, dzieci oraz kobiety w ciąży. Zawarte w nim składniki nie wpływają w negatywny sposób na ludzki organizm. Jeśli stomatolog podejmie decyzje o jego zastosowaniu, nie powinno być to dla żadnego pacjenta powodem do jakichkolwiek obaw. Tego rodzaju plomba zmniejszy ryzyko pojawienia się stanu zapalnego, a także ułatwi codzienną pielęgnację uzębienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here