Etykiety shrink sleeve – jakie są ich zalety i dlaczego warto na nie postawić?

0
152

Etykiety wykonane z folii syntetycznej to doskonała alternatywa dla tradycyjnych naklejek. Trwały i odporny na uszkodzenia materiał odznacza się efektownym wyglądem i oryginalnym designem. Poznaj największe zalety etykiet shrink sleeve i sprawdź, jak wiele korzyści niesie za sobą korzystanie z tego praktycznego rozwiązania.

Etykiety szyte na miarę

Etykiety shrink sleeve są wytwarzane z folii termokurczliwej, dzięki czemu można dopasować je w taki sposób, by idealnie przylegały do powierzchni opakowania. Owijki wykonane z tego tworzywa perfekcyjne sprawdzą się w przypadku produktów o nietypowym kształcie. Dobrze przylegająca etykieta podnosi walory estetyczne wyrobu i sprawia, że klienci przechadzający się pomiędzy sklepowymi półkami zerkają na efektowne oznakowanie. Folia termokurczliwa jest powszechnie wykorzystywana między innymi w branży spożywczej, kosmetycznej oraz chemicznej. Takie owijki doskonale sprawdzają się jako element zabezpieczający dżemy, napoje lub suplementy diety. Etykiety shrink sleeve dopasowują się do każdej krzywizny, dlatego są wykorzystywane przy znakowaniu opakowań szklanych, plastikowych oraz metalowych.

Największe zalety etykiet shrink sleeve

Korzystanie z etykiet shrink sleeve niesie za sobą wiele korzyści. Ten sposób oznakowania pozwala m.in. na:

  • umieszczenie informacji oraz grafiki na całej powierzchni produktu,
  • opakowanie wyrobu o nieregularnych kształtach (w takim przypadku zastosowanie tradycyjnej etykiety samoprzylepnej jest niemożliwe),
  • stworzenie trwałej, odpornej na ścieranie grafiki (nadruk znajduje się na wewnętrznej stronie owijki),
  • pokrycie folii filtrem UV, co uchroni opakowanie przed blaknięciem,
  • zabezpieczenie produktu przed ingerencją osób trzecich, co jest szczególnie ważne w przypadku leków oraz wyrobów spożywczych.

Owijki shrink sleeve sprawdzą się zarówno tam, gdzie nie można stosować zwyczajnych naklejek, jak i w przypadku każdego produktu o standardowych wymiarach – odwiedź stronę Etykiety.pl i przekonaj się, jak łatwo jest dopasować folię termokurczliwą do Twoich opakowań.

Dlaczego warto wybierać etykiety shrink sleeve?

Producenci wybierają etykiety shrink sleeve, ponieważ ten sposób oznakowania jest wyjątkowo estetyczny. Butelki, słoiki, czy puszki owinięte folią termokurczliwą stanowią element promocyjny marki. Atrakcyjne opakowanie pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe konsumentów, dlatego popularność takich etykiet stale rośnie. Technologia druku cyfrowego sprawia, że każdy projekt foliowej owijki jest unikalny i wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów. W trakcie procesu kreacji etykiety można zdecydować się na uszlachetnienia lub wybrać motyw, który idealnie współgra z wizerunkiem konkretnej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here