Jakie dokumenty potrzebne są do wynajęcia samochodu

Wbrew pozorom wynajęcie samochodu nie jest trudne i nie musi nam przysparzać wielu problemów. Okazuje się bowiem, że zasady panujące w wypożyczalni samochodów sprawiają, że cały proces przebiegnie sprawie. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować, by potem uniknąć niepotrzebnego stresu. Zwykle potrzebujemy zaledwie trzech dokumentów przy sobie.

Prawo jazdy

Zanim w ogóle pomyślimy o wypożyczeniu samochodu, powinniśmy zaliczyć kurs na prawo jazdy. Jest to jeden z istotnych dokumentów, bez których nie będziemy w stanie wynająć auto. W przypadku gdy wypożyczalnia samochodów, może się okazać, że polskie prawo jazdy nie będzie wystarczające. Wtedy konieczne będzie wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy, które jest ważne zwykle do 3 lat.

Drugą ważną kwestią jest to, że osoba wypożyczająca pojazd musi posiadać prawo jazdy od min. 1 roku (w przypadku Best-Rent od min. 3 lat). Podczas wizyty w wypożyczalni zawsze jest to skrupulatnie sprawdzanie. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego wymogu, by nie skomplikować sobie wyjazdu i w ogóle zaoszczędzić czas.

Dokument tożsamości

Jak w przypadku wielu innych sytuacji i tutaj przyda się dokument tożsamości. Wystarczy dowód osobisty lub paszport. Najważniejsze jest to, by znajdowały się na nim dane osoby, która chciałaby wynająć samochód.

W wypożyczalni Best-Rent nie ma dodatkowej dopłaty, jaka występuje w niektórych miejscach w przypadku osób poniżej 25. roku życia lub powyżej 70. roku życia.

Karta kredytowa

Aby wynająć samochód konieczne jest wpłacenie kaucji. Można to zrobić z pomocą gotówki lub poprzez kartę kredytową. Szczególnie w przypadku klientów zza granicy konieczne jest posiadanie karty debetowej lub kredytowej.

Dlaczego warto decydować się na wynajem samochodu?

Jest to po prostu wygodne rozwiązanie, dzięki któremu np. podczas urlopu nie musimy przejmować się kosztami związanymi z własnym pojazdem. Jeśli na co dzień nie korzystamy z auta, a od czasu do czasu potrzebujemy gdzieś pojechać, to warto stawiać na to rozwiązanie, które jest wygodne i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Szczególnie jest to dobre, bo wszystkie samochody są regularnie sprawdzane, naprawiane i serwisowane. Dzięki temu za każdym razem otrzymujemy dobrej jakości pojazd, który pozwoli nam dojechać gdziekolwiek chcemy.

Widzimy zatem, że przygotowanie do wizyty w wypożyczalni Best-Rent nie wymagają od nas wiele. Wystarczy kilka dokumentów oraz spełnienie paru wymagań, by otrzymać samochód, które w danej chwili potrzebujemy najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here