ISO 22301 i jego rola w Twojej firmie

Odporność firmy na różnego rodzaju czynniki zagrażające jest niezwykle ważna. Niemal wszystkie zakłócenia dotykające działania systemu informatycznego, ataki ze strony hakerów, szpiegostwo lub problemy w realizacji łańcuchów dostaw mogą zostać wyeliminowane dzięki wprowadzeniu odpowiednich rozwiązań. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie standardów jakości określanych jako ISO 22301, które gwarantują najwyższy poziom zabezpieczenia. Są szczególnie chętnie wybierane przez różne grupy biznesmenów, pragnących zabezpieczyć się przed sytuacjami kryzysowymi. Jest to świetny sposób, by podnieść wartość swojej firmy w oczach potencjalnych kontrahentów, poszukujących zaufanego i odpornego na zdarzenia losowe wspólnika. 

ISO 22301 – dla bezpieczeństwa Twojego biznesu 

System norm ISO 22301 jest dedykowany dla niemal wszystkich grup odbiorców. Mogą korzystać z niego duże, średnie jak i małe przedsiębiorstwa, niezależnie do typu branży, w której funkcjonują. Popularność systemu ISO 22301 wzrosła w ciągu kilku ostatnich lat, odkąd epidemia koronawirusa wpłynęła na funkcjonowanie wielu krajowych przedsiębiorców. Ci, którzy przetrwali ten trudny okres, poszukują sposobów na zabezpieczenie swojej firmy na wypadek wystąpienia podobnych sytuacji. 

ISO 22301 to normy dedykowane szczególnie dla firm aktywnie działających w obszarze podwyższonego ryzyka biznesowego. Dotyczy to między innymi firm specjalizujących się w realizacji usług użyteczności publicznej, firm biznesowych i finansowych, a także przedsiębiorstw opartych na wykorzystaniu ropy, gazu i innych paliw. Oprócz nich także przedsiębiorstwa z branży gastronomicznej, telekomunikacyjnej oraz funkcjonujące w sektorze publicznym mogą skorzystać na wprowadzeniu ISO 22301. 

Korzyści z wyboru ISO 22301 

Normy ISO 22301 dotyczą zarządzania ciągłością działania firmy, niezależnie od zmiennych warunków środowiskowych, w których funkcjonuje. Dzięki ich wykorzystaniu Twoje przedsiębiorstwo zyskuje pancerz ochronny w postaci konkretnych procedur oraz działań, które możesz stosować w sytuacji niebezpiecznej. Kluczową korzyścią jest stworzenie rozbudowanego i kompleksowego planu zachowania ciągłości, dostosowanego do profilu Twojej firmy. 

System ISO 22301 pomaga w rezultacie chronić aktywa firmy oraz utrzymać jej obroty na niezmiennym poziomie. Pozwala także na aktywne monitorowanie stanu gotowości przedsiębiorstwa na każdym etapie jego funkcjonowania. Dla wielu odbiorców kluczowe jest też zabezpieczenie przed obniżeniem kosztów związanych z potencjalnymi przerwami w działaniu firmy. 

Samo uzyskanie certyfikatu ISO 22301 wpływa na profil Twojej firmy. Legitymując się rozwiązaniami z zakresu ISO 22301 łatwiej i szybciej odnajdziesz kontrahentów zainteresowanych podjęciem współpracy. Wpłynie to na Twoją opinię w oczach potencjalnych odbiorców usług jak i współwykonawców. 

W poszukiwaniu firmy wdrażającej

Pomoc ze strony firmy specjalizującej się we wdrażaniu systemów jakości jest nieodłącznym elementem całego procesu. Powinna przeprowadzić kompleksowe analizy, zorganizować szkolenia oraz zapewnić pełną pomoc w przygotowaniu do audytu certyfikującego. Polecamy certyfikat ISO 22301 – GCS Quality, dedykowany dla szerokiej grupy przedsiębiorców i biznesmenów w naszym kraju. Daje pełną gwarancję, że wdrożone rozwiązania zapewnią Ci sukces, niezależnie od dziedziny aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here