Jak ubrać dziewczynkę do chrztu

Chrzest jest pierwszą większą okazją do wystrojenia naszej małej damy. Ponadto, bardzo często jest to także pierwsza okazja do większego spotkania rodzinnego. Chrzest Święty wiążę się z przyjęciem, na które zapraszamy rodzinę, czasem także najbliższe sąsiedztwo. Jest to więc normalne, że rodzice chcą jak najlepiej zaprezentować swojego malucha. Ubranka na chrzest dla dziewczynek oraz chłopców to doskonały sposób na podkreślenie wyjątkowości tego nietuzinkowego dnia oraz sakramentu, jaki przyjmuje nowy członek kościoła.

Minimalistyczne sukienki do chrztu

Nie można zaprzeczyć, że w ostatnim czasie prym wśród ubranek na chrzest dla dziewczynek wiodą sukienki. I to nie byle jaki. Minimalistyczny styl prezentuje się najlepiej i bardzo dobrze wiedzą o tym współcześni rodzice. Z tego powodu w różnych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy wiele ciekawych sukienek, w bieli, w kolorze ecru, bez zbędnych ozdóbek. Minimalistyczne sukienki nie świecą się nadmiernie, gdyż są pozbawione ozdób w postaci cekinów czy sztucznych diamencików. Ponadto, atutem takiego typu sukienek jest także brak tiulu, który w przypadku bardzo małych dziewczynek może być nieco irytujący. Minimalistyczne ubranka na chrzest dla dziewczynek to produkty, które skradły serca niejednej matki. Ich ogromnym atutem jest fakt, że można je ubrać także na inną okazję, gdyż nie są krzykliwe, cechują się stonowaniem, więc jeśli tylko rozmiar będzie pasował, nic nie stoi na przeszkodzie, by ubrać ją ponownie.

Dodatki, którym żadna kobieta się nie oprze

Jeśli planujemy chrzest w okresie letnim, jest to bardzo dobry znak. Można ubrać wtedy dziecko cienko, bez zbędnego przegrzewania, co pozwala na właściwe eksponowanie sukienki i dodatków. Warto przygotować się na lekki chłód, dlatego niezbędnikiem w każdej szafie jest cieniutki sweterek bądź stylowe bolerko. W przypadku starszych dziewczynek z pewnością nie obędzie się bez bucików na nogach.

Niezależnie od tego, czy córka jeszcze leży, czy już sama jest w stanie pójść do chrztu, pięknie będzie się prezentować z dodatkiem w postaci wianka na głowie. Na rynku można znaleźć wianeczek w postaci opaski, jak i tradycyjny, które świetnie będzie prezentował się w przypadku małych dziewczynek. Czapeczka to kolejny dodatek, o którym nie można zapomnieć „na wszelki wypadek”. Niekoniecznie musi być w białym kolorze. Czapeczka może być w barwie pudrowego różu, ecru bądź w delikatnym błękicie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, Twoja córka z pewnością będzie prezentować się nienagannie i zwróci uwagę wszystkich gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here