Jakie auta najczęściej kupują Holendrzy

W Holandii niesłabnącą popularnością w ostatnich latach wśród samochodów cieszą się hybrydy lub całkowicie elektryczne. W dużej mierze zależne jest to od polityki podatkowej państwa. Znaczne ulgi podatkowe na hybrydy wywindowały sprzedaż Mitsubishi Outlander Hybrid.

Kiedy na rynek weszła Tesla 3, maszyna zajęła pierwsze miejsce w rankingach sprzedaży w 2019 roku.

Aktualnie w kraju tulipanów czołówkę sprzedaży samochodów otwiera Volkswagen, za nim Toyota. W Holandii bardzo popularne są małe samochody, takie jak Toyota Aygo, Peugeot 107 czy Volkswagen Polo.

Import auta z Holandii

Holandia to mały kraj, ale jeden z najbogatszych na świecie. Tamtejsze drogi są w doskonałym stanie, co wpływa na zużycie samochodów. Zakup samochodu z kraju tulipanów to ciekawa opcja.

Holenderskie samochody są w doskonałym stanie technicznym, a przejrzyste procedury ułatwiają załatwienie wszelkich formalności.

Nabycie auta równoznaczne jest potwierdzeniem fakturą czy umową kupna-sprzedaży. Dla ułatwienia warto przygotować ją w dwóch językach.

Import samochodu z Holandii rozpoczyna się w momencie przekazania dokumentów od obecnego właściciela. W ich skład wchodzą:

– dowód rejestracyjny;
– kartę pojazdu;
– komplet kluczyków i
– dokument NAP (informacje o aktualnym przebiegu samochodu).

Masz już wszystkie dokumenty oraz klucze? W takim razie są dwie opcje importu samochodu: zapakowanie auta na lawetę lub samodzielny przyjazd.

W przypadku przejazdu czeka Cię jeszcze wyrejestrowanie samochodu w Holandii. Jak to zrobić?

Musisz udać się do najbliższego holenderskiego urzędu RDW i oddać tam żółte tablice rejestracyjne. Następnie należy kupić białe tablice wywozowe, na których można jeździć 14 dni. Aby sprowadzić auto z Holandii, musisz posiadać krótkoterminowe ubezpieczenie.

Podatek BMP

Sprowadzenie auta z Holandii wiąże się z zapłatą podatku- w przypadku zakupu na firmę auto kupujemy z Vatem 0%, w przypadku osób fizycznych cena podawana jest zawsze z podatkiem BTW VAT 21%. W Holandii obowiązuje jeszcze podatek BMP.

Belasting van Personenauto’sen Motorrijwielen to rodzaj podatku rejestracyjnego, któremu podlegają prawie wszystkie pojazdy mechaniczne rejestrowane na terenie Holandii.

Auto dla przyjaciół

Wiesz, czego oczekujesz od samochodu i wytrwale go poszukujesz? W carforfriend.pl pomożemy znaleźć Ci Twój wymarzony samochód.

Powiedz nam jakie parametry, ma spełniać Twój samochód, a my go dla Ciebie znajdziemy. Otrzymasz tylko zweryfikowane oferty- całość kontaktu z zagranicznymi sprzedawcami leży po naszej stronie.

Oszczędź czas i pieniądze- zaufaj ekspertom z https://carforfriend.pl/!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here