Jakie imię dla psa

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Dlatego w wyborze domowego zwierzątka często wybór pada właśnie na psa. Przez zakupem lub adopcją warto poczytać o prawidłowej opiece, a dzięki temu zapewnimy naszemu pupilowi jak najlepsze warunki.

Po przybyciu pupila do domu, pierwszym tematem w rodzinie jest to, jakie imie dla psa wybrać. Możemy wybrać dowolne imię, jednak najlepiej sprawdzą się krótkie imiona. Dzięki temu łatwiej nam będzie wołać pupila na spacerze lub w domu.

Przed przybyciem psa do domu musimy skompletować wyprawkę. Kupując szczeniaka w hodowli dostaniemy karmę, którą był karmiony przez ten czas i kilka akcesoriów. Z reguły będzie to jakaś zabawka i kocyk, na którym leżały psiaki wraz z matką. Zapach, który tam pozostał pozwoli naszemu maluchowi lepiej przeżyć pierwsze dni w nowym domu. W przypadku adopcji wszystko musimy kupić sami. Przede wszystkim powinniśmy kupić psu kocyk lub legowisko, żeby od pierwszych chwil wiedział gdzie jest jego miejsce do spania. Legowisko powinno być ustawione w spokojnym miejscu w domu, gdzie psiak będzie się czuł bezpiecznie. Jeśli jest to dorosły pies z adopcji to od początku uczymy go załatwiania się na dworze.

imię dla psa

W przypadku szczeniaka musimy zaopatrzyć się w podkłady higieniczne, na które maluch będzie się załatwiał. Do czasu szczepień nie powinien wychodzić na pole, gdyż mógłby zachorować. Później pies zyska odporność na choroby wirusowe, i możemy zacząć uczyć go załatwiania się na polu. Przed sczepieniami możemy wyprowadzać psa na swój ogródek lub w miejsca gdzie nie chodzą inne psy. Jednak nie każdy właściciel stosuje się do tego, a zwłaszcza ludzie mieszkający w blokach. Wyprowadzają oni na spacery nieszczepione psy, żeby szybciej nauczyły się załatwiania na polu. Jest to również dobra opcja, jednak nie pozwalajmy na kontakt z bezpańskimi psami, które mogą przenosić różne choroby,

Kolejne rzeczy to akcesoria, które będą nam potrzebne, to szczotka do wyczesywania sierści, cążki do pazurów, szampon, miski i zabawki. Do zabawy świetnie sprawdzą się piłki tenisowe, które są wytrzymałe i przez jakiś czas pies ich nie rozwali. W sklepach mamy wiele zabawek do wyboru. Znajdziemy tam piłeczki, gumowe zabawki do gryzienia oraz zabawki interaktywne, które pomogą w prawidłowym rozwoju naszego psa. Warto zakupić także kong. Jest to zabawka, do której wkładamy smakołyki i karmę, a pies musi wyciągnąć je przez mały otwór. Zajmie to psa pod naszą nieobecność, co pozwoli nam uniknąć pogryzionych mebli.

Na spacery będziemy potrzebować smyczy. Do wyboru mamy klasyczne materiałowe lub skórzane, oraz te automatyczne. Te pierwsze sprawdzą się idealnie dla szczeniaków do nauki ładnego chodzenia. Z kolei automatyczne to dobre rozwiązanie dla psów, które wykonują nasze polecenia i ładnie chodzą na klasycznej smyczy. Takie smycze dają psu więcej swobody. Kolejna kwestia to wybór obroży lub szelek. Szelki idealnie sprawdzą się do smyczy automatycznej lub jeśli chcemy biegać z psem. Z kolei obroża jest lepsza do nauki ładnego chodzenia na smyczy,ale nie nadaje się do automatycznej smyczy.

pies

Najważniejsza w dbaniu o zdrowie naszego pupila jest odpowiednia dieta. Najczęstszy wybór pada na gotowe karmy suche. Są one zbilansowane i dostarczają psu odpowiednich składników odżywczych. Jednak powinniśmy unikać karm z marketu, gdyż zawierają one zbyt dużo szkodliwych dla psa zbóż. Zamiast tego lepiej udać się do sklepu zoologicznego i wybrać karmę dobrej jakości. Na pierwszym miejscu w składzie powinno znaleźć się mięso, które jest podstawą w diecie psów. Dobrej jakości karmę kupimy za około 100-150 złotych za duży worek o pojemności 12-15 kilogramów jedzenia.

Dla średniego psa wystarczy to na 3-4 miesiące. Dobre karmy są dostępne w wielu smakach i są podzielone ze względu na wiek bądź stan zdrowia zwierzęcia. Dzięki temu łatwo dopasujemy karmę do potrzeb naszego pupila. W sklepach znajdziemy także mokre jedzenie dla psów, które możemy wykorzystać jako urozmaicenie w diecie. Żywienie samymi puszkami jest dużo droższe od podawania suchej karmy. Dodatkowo musimy podawać psu smakołyki dentystyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here