Namiot uprawowy do zastosowania w domu

Jeżeli chcemy przygotować się do uprawy konopi w domu, bardzo dobrym pomysłem może być growbox, czyli specjalny namiot, który możemy rozłożyć się praktycznie w dowolnym pomieszczeniu.

Dzięki niemu można stworzyć odpowiednie warunki do uprawy konopi. Oczywiście możemy znaleźć namioty w różnych rozmiarach, przykładowo podstawa może posiadać różne rozmiary 60 x 60 cm, natomiast wysokość 120 cm lub też wyższą, w zależności od rodzaju upraw.

Jak zrobić growbox?

Namiot składa się najczęściej z wytrzymałego stelaża oraz materiału, który będzie zapewniał izolację, jest to namiot z wodoodpornym spodem, jest wykonany z materiałów bezpiecznych dla roślin. Dzięki temu możemy przygotować miejsce, w którym rośliny będą bezpiecznie wzrastały, umieścimy w nim oświetlenie, donice, wyposażymy go także w systemy wentylacji, regulacji temperatury. Zaletą namiotu uprawowego będzie możliwość zmniejszenia nieco temperatury, namioty również mogą posiadać ściany z materiałów odbijających światło, co przełoży się na lepszy wzrost. Namiot posiada także otwory, mogą być zakończone ściągaczami, aby lepiej poprawić izolację, może być to jeden wlot w suficie oraz w tylnej ściance, który pozwoli na umieszczenie wlotu powietrza.Często stosuje się obecnie oświetlenie typu LED, dzięki temu możemy nieco zaoszczędzić na wydatkach związanych z elektrycznością, dodatkowo żarówki LED nie wytwarzają temperatury, tak jak ma to miejsce w przypadku żarówek tradycyjnych. Możemy zastosować bardzo nowoczesne rozwiązania, specjalne zasilacze zewnętrzne, dodatkowo czujniki temperatury oraz wilgotności. Growboxy mogą posiadać różną wielkość, dzięki czemu łatwo dostosujemy je do wielkości upraw, mogą być wyposażone w specjalne suwaki, które ułatwią nam obsługę. Z pewnością dużą zaletą jest szczelność, zapachy z namiotów uprawowych nie są uwalniane, dostępnych jest bardzo wiele rodzajów namiotu, które z pewnością dobierzemy do rodzaju naszych upraw.W internecie możemy znaleźć wiele przydatnych porad jak zrobić growbox w domu, co będzie nam potrzebne, możemy dowiedzieć się, jak dobrać glebę, stworzyć właściwe warunki do uprawy. Z pewnością możemy zakupić wiele akcesoriów w specjalistycznych sklepach, będą to przykładowo systemy oświetleniowe oraz wentylacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here