lornetka

Optyka myśliwska, taka jak lunety, dalmierze czy lornetki, jest niezwykle potrzebna, a jednocześnie jest delikatnym elementem, który łatwo mógłby ulec uszkodzeniu. Dlatego posiadając ją, każdy myśliwy (a także każda osoba, która posługuje się tymi elementami wyposażenia w innych celach niż polowanie) powinien także zaopatrzyć się w specjalne akcesoria, które ją ochronią. Co zatem warto kupić?

Szelki lub pasek do lornetki

Lornetka jest jednym z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia na wyprawy do lasu czy krajoznawcze, nie tylko na wyprawy myśliwskie. Pozwala na obserwację otoczenia, wypatrywanie najciekawszych punktów, podziwianie krajobrazów czy obserwację dzikiej przyrody z bezpiecznej odległości. Oczywiście podczas polowania jest niezbędna do tego, by ją wypatrzyć podczas podchodzenia.

Lornetka zawsze powinna być pod ręką, aby można było po nią sięgnąć, kiedy tylko uznamy za słuszne. Jednocześnie jednak nikt z nas nie chciałby, aby przez przypadek upadła, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia jej delikatnych elementów optycznych. Dlatego też najlepszym sposobem na połączenie tych dwóch celów będzie kupno szelek lub paska do lornetki.

Dzięki temu będziemy mogli zawiesić ją na szyi lub założyć na plecy. Znajdzie się wówczas z przodu, w bezpiecznym miejscu, gdzie zawsze będzie można łatwo po nią sięgnąć. Osobom, które szczególnie troszczą się o swój sprzęt, najbardziej polecane są szelki, które nie zsuwają się i nie przemieszczają, co zapewnia największe bezpieczeństwo sprzętu.

Luneta myśliwska

Optyka myśliwska najczęściej kojarzy się nam z optyką bezpośrednio służącą do namierzania zwierzyny w celu oddania dobrego strzału. W tym celu wybierane są lunety, które można zamontować na broni. Jest to precyzyjny element optyczny, który bez wątpienia powinien być dobrze chroniony przed urazami mechanicznymi, jak również zabrudzeniami.

Idealnym rozwiązaniem może być pokrowiec neoprenowy marki Niggeloh, czołowego producenta akcesoriów do optyki myśliwskiej. Został wykonany z materiału, który jest lekko elastyczny, dzięki czemu doskonale chroni lunetę, na którą został nałożony. Dopasowuje się do niej podobnie, jak rękawiczka do dłoni, nie pozostawiając zbyt wielu luźnych przestrzeni. Jednocześnie jest bardzo elegancki, co zapewnia całemu ekwipunku ładny wygląd.

Dalmierz

Dalmierz jest jednym z elementów optyki myśliwskiej, który pomaga w ocenie odległości poprzez wysyłanie wiązki laserowej i mierzenie czasu, potrzebnego na jej odbicie od celu oraz powrót do źródła. Jego wykorzystanie w terenie może pomóc ocenić odległość, jaką mamy do upatrzonego zwierzęcia, co umożliwia z kolei podjęcie decyzji o strzale.

Dalmierz Tristar to solidnie wykonane urządzenie optyczne, które posiada mocną obudowę z materiału sztucznego, zapewniającą mu wytrzymałość na różne warunki. Jest przy tym wodno- i pyłoodporny, co ułatwia korzystanie z niego nawet podczas gorszej aury. Dzięki poręcznej budowie jest łatwy do wykorzystania i przenoszenia, nie wymaga także dodatkowego ekwipunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here