Regularne wizyty u dentysty

Dentysta – zawód, który budzi w wielu ludziach strach praktycznie od zawsze. Aż 20% Polaków przyznaje się, że gabinet stomatologa odwiedza tylko raz na kilka lat. Mnóstwo osób tłumaczy się brakiem finansów, jednak przeglądy zębów zazwyczaj są bezpłatne. Oznacza to, że w miejscu trzymają nas nie pieniądze, a strach przed tym, co dentysta może nam robić, kiedy położymy się wygodnie na fotelu dentystycznym. Boimy się ewentualnego bólu i to właśnie dlatego tak często unikamy konfrontacji ze stomatologiem. Jednak są aspekty, które wyraźnie mówią, że do dentysty chodzić warto, a nawet trzeba. Poznaj niektóre z nich!

Białe, proste, zdrowe zęby

Często nam się wydaje, że proste, białe zęby są wyłącznie kwestią estetyczną. Niestety, jest to ogromny błąd. Białe i proste zęby oznaczają także zdrowie. Doskonale widać po takich zębach, iż właściciel o nie dba i chce, by prezentowały się bardzo dobrze, a ponadto by wytrzymały długie lata. Prawidłowe dbanie o jamę ustną oraz zęby to nie tylko codzienna higiena, ale także regularne wizyty u dentysty, nawet profilaktyczne, podczas których dentysta Poznań dokonuje wyłącznie przeglądu i oceny stanu uzębienia.

Współcześnie bardzo dużą popularnością cieszą się aparaty ortodontyczne. Ich zadaniem jest poprawienie krzywego zgryzu i nachodzących na siebie zębów. Jest to nie tylko zabieg estetyczny, ale również zdrowotny. Chodzi bowiem o fakt, iż przez nachodzące i krzywe zęby, szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki, w których mogą gromadzić się bakterie, wirusy i inne drobnoustroje niszczące zęby. W ten także sposób powstawać może destrukcyjna próchnica. Aktualnie do wyboru mamy różne rodzaje aparatów, jednak tym tematem zajmuje się lekarz ortodonta.

Dbanie o zęby – poznaj tajniki

Regularne wizyty u dentysty pozwalają nie tylko przekonać się o stanie swoich zębów, ale mogą owocować w cenną wiedzę. Dentysta Poznań może chętnie podzielić się swoją wiedzą dotyczącą prawidłowego dobrania szczoteczki do zębów, a także technik szczotkowania. Warto uczyć się prawidłowego szczotkowania, gdyż zęby dzięki temu staną się znacznie zdrowsze i piękniejsze. Uzębienie niszczy się także pod wpływem nieciekawych nawyków, z których warto jak najszybciej zrezygnować, a mowa tu o gryzieniu długopisów czy obgryzaniu paznokci. Te czynności znacznie obniżają odporność szkliwa i mogą prowadzić do poważnych zniszczeń w przyszłości. Każdy, kto chce cieszyć się wyjątkowo zdrowymi zębami, powinien pomyśleć także o takich profilaktycznych zabiegach, jak piaskowanie, polerowanie czy skaling.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here