Sposoby na czyszczenie podłóg i mebli po remoncie

Remont domu lub mieszkania jest bardzo wymagający. Warto pamiętać, że nie kończy się od razu po pracach remontowych. Niestety konieczne jest posprzątanie. Dobrą informacją jest jednak to, że sprzątanie pobudowlane Warszawa wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy się do tego dobrze przygotować i znać podstawowe zasady sprzątania.

W czasie remontu na ulubionych meblach osiadać mogą zabrudzenia, które są ciężkie do usunięcia. Istnieją jednak sposoby na to, by skutecznie się ich pozbyć i przygotować meble do ustawienia w nowym domu lub świeżo wyremontowanym mieszkaniu.

Odkurzanie i usuwanie pyłu z mebli

Podczas remontu i prac budowalnych na meblach osadzać się może kurz i pył. Sprzątanie pobudowlane należy więc zacząć właśnie od usunięcia suchych zabrudzeń. Do tego niezbędna jest szczotka i odkurzacz przemysłowy. Mając przy sobie tego rodzaju urządzenia można mieć pewność, że sprzątanie będzie postępować szybko i bezproblemowo. Czemu usuwanie zabrudzeń na sucho jest tak ważne? Jeśli zaczniesz myć zakurzone meble na mokro na ich powierzchni może powstać szare błoto, które będzie się mazać. Jego usunięcie okazać się może trudniejsze i wymagać znacznie więcej pracy, oraz czasu.

Czyszczenie na mokro

Po usunięciu zabrudzeń na sucho można przejść do czyszczenia na mokro. Do tego idealnie sprawdzi się woda z małą ilością płynu do czyszczenia mebli. Potrzebna będzie również chłonna ściereczka lub gąbka. Całą powierzchnię mebla należy przetrzeć na mokro, a jeśli pojawiają się zacieki czynność trzeba powtórzyć. Meble drewniane należy wycierać do sucha. Warto również uważać przy myciu mebli wykonanych z płyty laminowanej – to materiał odporny na wilgoć, ale nie na wodę. Nie można więc pozostawiać mokrych plam na ich powierzchni, ponieważ to może doprowadzić do wstania płyty. Przez to mebel straci na atrakcyjnym wyglądzie i konieczna będzie jego wymiana.

Zabezpieczenie mebli drewnianych

Jeśli chcesz mieć w swoim domu meble drewniane koniecznie pamiętaj, że co roku konieczne jest ich regularne zabezpieczanie i impregnacja. Do tego najlepiej sprawdzają się farby lub lakiery z impregnatem. W ten sposób zachowasz meble z drewna naturalnego w idealnym stanie przez długie lata.

Wiedząc jakie są zasady czyszczenia mebli możesz mieć pewność, że sprzątanie pobudowlane będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Trzymaj się zasad wymienionych powyżej, a zachowasz wszystkie meble w dobrym stanie i zadbasz o porządek w swoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here