Łysienie jest powszechnym problemem mężczyzn na całym świecie. Szacuje się, że około 25-30% panów do ukończenia 30. roku życia w pewnym stopniu, mniejszym lub większym, wyłysieje. W większości przypadków łysienie męskie ma swoje źródło w nadmiernej produkcji lub nadwrażliwości na dihydrotestosteron, czyli pochodną testosteronu. Osłabienie cebulek potęguje dodatkowo niezdrowy tryb życia, spożywanie alkoholu czy stres. Sposobem na zamaskowanie postępujących zmian jest noszenie tupetu. Czym charakteryzują się tupety męskie? Sprawdź!
Tupety – dyskretny kamuflaż
Łysienie męskie (androgenowe) zazwyczaj ma charakter ogniskowy. Prostą, skuteczną i niewymagającą dużych nakładów finansowych metodą na przykrycie tak zwanego „gniazdka” i prześwitów w okolicy przedziałka jest założenie tupetu – nakrycia głowy składającego się z bazy oraz włosów. Tupety, w odróżnieniu od peruk, zakładane są nie na całą głowę, a jedynie miejsce pozbawione włosów. W salonach perukarskich znajdziesz tupety tkane z włosów naturalnych lub syntetycznych. Dodatkowe włosy powinny być dobrane do pukli wyrastających z głowy w taki sposób, aby tworzyły spójną czuprynę. Tupety mocowane są na klipsach albo specjalnym kleju.
Wygoda w każdej sytuacji
W wielu osobach walczących z łysieniem noszenie tupetów budzi obawę, a wizje zsunięcia się czupryny, uwidocznienia dla innych klipsów mocujących czy całkowitego spadnięcia tupetu z głowy spędzają sen z powiek. Warto mieć świadomość, że nowoczesne tupety produkowane przez doświadczonych producentów zapewniają maksymalny komfort. Możesz mieć pewność, że starannie zamocowane włosy pozostaną na miejscu zawsze wtedy, kiedy Ty będziesz w ruchu – podczas joggingu, meczu w piłkę nożną, podczas wykonywania obowiązków w pracy. Nakrycia głowy przypinane na spinkach lub mocowane na kleju nie zmieniają swojego położenia i zapewniają wygodę niezależnie od okoliczności.
Koszt zakupu tupetu uzależniony jest przede wszystkim od materiału, z którego został on wykonany. Najdroższe (ale zarazem najbardziej trwałe) są modele tkane z naturalnych włosów na mikroskórze. Tańszą alternatywą są tupety z włosów syntetycznych. Warto mieć jednak świadomość, że kupno nawet najlepszej jakości tupetu jest znacznie mniejszym wydatkiem niż inwestycja w kosztowne, długotrwałe zabiegi medycyny estetycznej i inne kuracje, które zazwyczaj nie przynoszą satysfakcjonującego efektu.