Wszystko na temat flebologii

Flebologia to dziedzina nauki, która zajmuje się leczeniem żylaków, zapaleniem żył, pajączkami, a przede wszystkim profilaktyką chorób naczyń. Ta dziedzina medycyny zajmuje się także żylakami przymacicza, owrzodzeniami żylnymi, zakrzepicą żylną, a także żylakami miejsc intymnych.

Flebolog – kim jest?

Flebolog, czyli lekarz od żylaków, to specjalista, który zajmuje się leczeniem różnych schorzeń związanych z chorobami żył, ale nie tylko. Może zajmować się także chirurgią naczyniową, ogólną. dermatochirurgią, urologią oraz radiologią. Lekarz od żylaków powinien posiadać wiedzę i doświadczenie w profilaktyce niewydolności żylnej, a także chorób z nią związanych.

Klinika flebologii- kiedy się do niej zgłosić?

Do miejsca jakim jest Klinika flebologii warto zgłosić się, kiedy stwierdzi się powracające uczucie ciężkości w nogach, a także kiedy wieczorem pojawia się opuchlizna kostek, łydek i stóp oraz wtedy, kiedy pojawiają się niebieskie, czerwone albo fioletowe pajączki.Do flebologa powinien zgłosić się każdy, u kogo pojawiają się często hemoroidy, czyli żylaki odbytu, skurcze łydek i ich zasinienie czy ciężko gojące się rany na podudziach oraz obrzęki kostek.

Flebolog Warszawa – metody leczenia chorób żył

Choroby żył, które są nieleczone, prowadzą do różnych, groźnych dla życia powikłań. Będą to zatory płuc, nadciśnienie, zakrzepy.Pierwszym krokiem, jaki zastosuje lekarz flebolog Warszawa jest USG Dopplera, czyli badania obrazowe żył i tętnic. Po uzyskaniu wyników flebolog wybiera odpowiednią metodę leczenia choroby. Będą to zabiegi laserowe, ostrzykiwania, czyli skleroterapia, a w niektórych przypadkach konieczne będą operacje.Leczenie żylaków to problem nie tylko estetyczny. Większość metod leczenia, które opierają się na nowoczesnych metodach, nie wymaga hospitalizacji. Pacjent zaraz po zabiegu może normalnie funkcjonować i nie musi się poddawać długiej skomplikowanej rehabilitacji. Niektóre zabiegi można wykonać w ramach NFZ, niestety większość zabiegów wykonywana jest prywatnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here