Jak wybierać prezenty dla szefa

Kiedy w pracy nadchodzą takie okazje jak urodziny, imieniny czy rocznica założenia firmy, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dobrać odpowiednie prezenty dla szefa. Z jednej strony, we wszystkich firmach patrzy się podejrzliwie na lizusów, którzy prezentami próbują wkraść się w łaski przełożonego drogimi prezentami, z drugiej strony nie wypada też go zlekceważyć. Poniżej kilka wskazówek, jak wybierać prezenty dla przełożonego, w taki sposób, by zachować się grzecznie i z klasą, oraz kilka pomysłów na sprawdzone prezenty.

Unikaj spoufalania się i niestosownych prezentów

Przede wszystkim, wybierając prezenty dla szefa, należy pamiętać o tym, że muszą się one wpisywać w formalną atmosferę firmy, pasować do oficjalnych stosunków, jakie łączą nas z przełożonym. Z tego powodu też niewskazane jest wybieranie prezentów infantylnych, zbyt poufałych czy osobistych. Należy pamiętać o tym, że bez względu na to, co o nim myślimy, szef jest osobą stojącą wyżej od nas w hierarchii, od której zależą nasze przyszłe zarobki i awanse, dlatego należy przede wszystkim okazać mu szacunek. Należy unikać wręczenia wszelkiego rodzaju prezentów, które mogą postawić naszego przełożonego w niezręcznej sytuacji, wywołają śmiech lub docinki współpracowników. Oczywiście, dozwolona jest pewna dawka dowcipu i poczucia humoru, ale bez przesadnego spoufalania się, przekraczania granic dobrego smaku.

Zwróć uwagę na jakość

Wybierając prezent dla przełożonego, warto pokazać, że jest się człowiekiem eleganckim, z wyczuciem smaku. Dlatego warto podarować coś dobrej jakości, co przedstawia konkretną wartość, którą widać już na pierwszy rzut oka. Nie oznacza to oczywiście, że należy kupować rzeczy najdroższe. Z pewnością nie chodzi o to, żeby się zapożyczać po to, żeby kupić prezent dla szefa, jeśli jednak pracujemy w firmie gdzie zarobki nie są niskie, nie wypada po prostu dawać rzeczy tandetnych, kiepskiej jakości. Warto wybrać prezent elegancki, wykonany z dobrej jakości materiałów, porządny, praktyczny.

Ciekawe pomysły na prezenty dla szefa

Dobrym pomysłem na prezent dla szefa może być zawsze butelka jego ulubionego, markowego alkoholu. Sprawdzą się również wszelkiego rodzaju prezenty, które są jednocześnie eleganckie i praktyczne. Możemy na przykład podarować szefowi spinki do mankietów albo srebrną spinkę do krawata.

Uniwersalnym wyborem będzie przybornik na biurko lub luksusowe wieczne pióro. Jeśli za szefa mamy kobietę, zawsze dobrym pomysłem będzie zakup złotej lub srebrnej biżuterii i kwiatów. Ciekawą opcją są prezenty spersonalizowane, na przykład z osobistą inskrypcją.

Jak nie przepłacać

Jeśli nasz budżet jest ograniczony, możemy po prostu kupić jakiś niedrogi, praktyczny gadżet. Inną opcją jest zorganizowanie zrzutki i zakup jednego większego prezentu od wszystkich współpracowników. W ten sposób zamiast kwiatków i drobnych gadżetów przełożony otrzymuje jedną droższą rzecz, o konkretnej wartości. To rozwiązanie ma również tę zaletę, że nikt z współpracowników nie czuje się głupio, kupując samemu zbyt drogi/zbyt tani prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here