jaki grill elektryczny

Gdy nadchodzi sezon wspólne grillowanie stanowi doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoją najbliższą rodziną czy przyjaciółmi. Decydując się na zakup grilla, każdy zainteresowany klient ma do wyboru standardowe urządzenia węglowe, gazowe oraz elektryczne. Jaki grill elektryczny wybrać, aby wspólne biesiadowanie było przyjemnością, a potrawy wyróżniały się oryginalnym smakiem?

Grille elektryczne – rodzaje

Wybór urządzeń do grillowania jest na rynku ogromny. Oprócz tradycyjnych, które to są rozpalane przy pomocy rozpałki oraz węgla drzewnego, dużą popularnością cieszą się grille elektryczne. Tego typu urządzenia dedykowane są przede wszystkim do ogrodu, ale można z nich także korzystać w domu czy na balkonie. Spośród szerokiej oferty grillów elektrycznych można wybrać urządzenia z rusztem, płytą oraz grille stołowe i stojące.

Czym charakteryzuje się grill elektryczny z rusztem

Tego typu grille posiadają zarówno kilka istotnych zalet, jak i wad.Są one bardzo mocno podobne do grilla węglowego, dzięki czemu klimat podczas biesiadowania jest bardzo miły oraz przyjemny.

Jak powszechnie wiadomo w tradycyjnych grillach węglowych tłuszcz wydobywający się ze smażonych kiełbasek czy mięsa skapuje na węgiel, tymczasem w grillach elektrycznych na na grzałkę. W związku z tym po zakończeniu grillowania wymaga ona dokładnego oczyszczenia z przypalonego tłuszczu, co nie jest zbyt przyjemnym zajęciem, tym bardziej że nie istnieje możliwość usunięcia zabrudzeń poprzez umycie grzałki w zmywarce.

steki

Czym charakteryzuje się grill elektryczny z płytą

Wybór tego typu urządzeń na rynku jest ogromny. Swym wyglądem przypominają one nieco znacznych rozmiarów patelnię z teflonu. W przypadku posiadania tego typu grilla poszczególne wędliny czy mięsa potrzebują znacznie więcej czasu ,aby się dobrze upiec.

Obecnie w wielu sklepach są także dostępne grille elektryczne z powłoką ceramiczną, w których to wytapiający się tłuszcz ścieka po rynienkach do specjalnego zbiornika ociekowego. W przypadku posiadania tego typu urządzenia po zakończeniu grillowania, zgromadzony tłuszcz można z łatwością wylać unikając w ten sposób konieczności czyszczenia zabrudzonej tłuszczem grzałki.
Ponadto istotną zaletą grilli z powłoką ceramiczną jest to, że pieczone potrawy nie przywierają się do powierzchni.

Czym charakteryzuje się grill stołowy?

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem na rynku cieszą się grille stołowe które to są niedużymi urządzeniami. Dzięki czemu potrafią one bez problemu zmieścić się na każdym stole.

W grillach stołowych mięso należy zawsze przyrządzać pod przykryciem. W przeciwnym razie pryskający tłuszcz mogłyby doprowadzić do uszkodzenia stołu oraz przedmiotów znajdujących się w niedalekiej odległości. Ich niewielka pojemność sprawia że nadają się one tylko do upieczenia mięsa dla kilku osób.

Czym charakteryzują się grille elektryczne stojące

grill elektryczny

Wybór grilli stojących jest na rynku niezwykle szeroki. Można je zakupić, w zależności od indywidualnych potrzeb w różnorodnych rozmiarach.
Duże urządzenia doskonale nadają się po pieczenia w jednym czasie znacznych ilości mięsa, zatem idealnie nadają się do biesiadowania w większym gronie.

Grille elektryczne stojące to urządzenia doskonale przystosowane do tego, aby umieszczać je na przydomowych tarasach, balkonach oraz w ogrodach. W przypadku posiadania tego typu grilla trzeba także wyposażyć się w odpowiednio długi przedłużacz, który to pozwoli na doprowadzenie do grilla energii elektrycznej.

Moc oraz temperatura grilla elektrycznego

Dziś w szerokiej ofercie dostępne są grille o niezwykle szerokim przedziale mocy. Podczas wyboru warto zawsze pamiętać, że moc decyduje zawsze o szybkości nagrzewania się tego urządzenia. Najczęściej dostępne są grille elektryczne o mocy od 600W do 2500W.

Podczas zakupu warto też zwrócić szczególną uwagę na temperaturę tego urządzenia. Otóż gdy grill jest odpowiednio rozgrzany, to wówczas można otwartą dłoń trzymać nad rusztem na wysokości około piętnastu centymetrów, niemniej nie dłużej niż przez dwie sekundy.

Wybór odpowiedniego grilla sprawia, że wspólne biesiadowanie może sprawić mnóstwo przyjemności oraz radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here