złota moneta

Co prawda dzień ojca przypada dopiero w czerwcu, już teraz powinniśmy zacząć się rozglądać za ciekawymi okazjami, tym bardziej, jeśli mamy najwyższą inflację od paru lat. A więc co kupić na dzień ojca?

Sprawa jest o tyle trudniejsza, że prezent ma być dla mężczyzny, a jak wiemy kupowanie prezentów dla panów jest o wiele trudniejsze niż w przypadku kobiet, aczkolwiek jest to wykonalne. A więc, jakie mamy propozycje?. Możemy iść na łatwiznę i podarować naszemu ojcu po prostu kopertę z odpowiednią kwotą. Istnieją osoby, które nie lubią dostawać pieniędzy, ale takie posunięcie bywa jednym z najrozsądniejszych, ponieważ w takiej sytuacji nasz ojciec będzie sobie mógł kupić, to co chce. Oczywiście dochodzi tutaj kwestia tego, ile mamy dać do koperty, ale to już sprawa indywidualna.

jaki prezent na dzień ojca

Nie zapominajmy, że mamy do czynienia ze swoim ojcem, więc jakakolwiek kwota – będzie w porządku. I nikt nam niczego nie będzie wypominał. Chociaż pewnie istnieją wyjątki. Kolejnym pomysłem są narzędzia do warsztatu, jeśli nasz ojciec ma naturę majsterkowicza. Zestaw kluczy możemy zakupić w biedronce bądź w sklepach kutemu przeznaczonych. Oczywiście nie musimy chyba wspominać o jakości kluczy, które zwykle są dostępne w biedronce. W naszym mniemaniu lepiej jest wydać więcej a zakupić klucze, które posłużą naszemu ojcu przez wiele lat. Swego rodzaju potraktujmy jako inwestycję. Kolejnym pomysłem może być rower, jeśli Twój ojciec uwielbia sport.

Jak dowodzą badania naukowe rower ma przewagę nad wieloma dziedzinami sportu, przede wszystkim dlatego, iż jest mało inwazyjny – nie męczy stawów tak bardzo, jak na przykład bieganie, dlatego wskazane jest aby starsze osoby jeździły dużo na rowerze. Kolejnym ciekawym prezentem może być bilet na ulubiony zespół naszego ojca, który będzie koncertował w Polsce.

Zwykle udział w takim wydarzeniu wiąże się z niesamowitymi chwilami, które zapadają do końca życia w naszej pamięci, a więc dlaczego nie mielibyśmy takiej przyjemności zafundować naszemu ojcu. Jak widać parę pomysłów jest.
Przy zakupie prezentu niekoniecznie trzeba posiadać jakąś większą sumę pieniędzy, aby kupić ciekawy prezent. Czasami możemy wyrwać fajne okazje.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na fakt, iż większość prezentów, która została wymieniona powyżej – ma zaspokoić w jakimś stopniu potrzeby naszego ojca, tylko kto powiedział, że prezent ma mieć takie założenie? Zachęcamy do zakupu prezentu, który będzie praktyczny. Mamy tutaj na myśli książki lub złoto. Jak wspomnieliśmy wcześniej przy szalejącej inflacji – oszczędzanie w Polsce staje się nieopłacalne. Kiedy inflacja wynosi 4,4 % – nieoficjalna jest pewnie dwa razy wyższa – wtedy lokaty, które są oprocentowane na poziomie 1,5 – nie dają nam żadnego zysku.

prezent na dzień ojca

A więc szukamy możliwości na zatrzymanie wartości swoich oszczędności poprzez inwestowanie w różne aktywa. Uważamy, że cena złota w najbliższych miesiącach będzie wzrastać, dlatego warto już teraz je kupować. A jeśli chcemy zabezpieczyć przyszłość naszego ojca – zakup jednej złotej monety to wielka sprawa. Nikt nie wie ile będzie ona warta za parę lat, a kiedy nasz ojciec będzie potrzebował pieniędzy – gotówki, bo znajdzie się w trudniej sytuacji finansowej – myśl, że posiadamy zabezpieczenie w złocie jest o wiele lepsza niż posiadanie niczego.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że moneta złota, to jest bardzo nietypowy prezent, niemniej jednak w obecnych czasach bardzo opłacalny. Jakie monety kupować? Zwykle te najbardziej znane. Te, które posiadają spore zabezpieczenia. Uważajmy na monety dostępne na różnego rodzaju portalach, które nie posiadają żadnych zabezpieczeń przed transakcjami a samo kupowanie monet wiąże się z zaufaniem drugiej osobie, że jest monetą złotą. Wykonujmy testy autentyczności, bo wydanie około 6 tysięcy złotych za jedną uncję, to naprawdę wiele.

A więc odpowiedź na pytanie jaki prezent na dzień ojca nie jest jednoznaczna – istnieje wiele możliwości. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i od tego jakim budżetem dysponujemy. Najważniejsze mimo wszystko jest złożenie życzeń w tym szczególnym dniu – zwykle daje więcej niż najdroższy prezent na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here