Jaki rower do 2000

Zbliżająca się wiosna oznacza również kolejny zbliżający się sezon rowerowy. Warto już teraz pomyśleć o zakupie nowego roweru, zanim w sklepach rowerowych rozpocznie się sezon i sprzedawcy nie będą mieli czasu doradzić nam jaki rower wybrać. Większość sklepów już niedługo będzie posiadała szeroką ofertę asortymentu z nowych kolekcji, dlatego jest to dobry moment na odwiedzenie sklepów rowerowych. Przede wszystkim warto przemyśleć w jakim celu będziemy wykorzystywać rower.

W zależności od tego dobierzmy go do swoich potrzeb, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystać funkcjonalność oferowaną przez nowy sprzęt. Inny rower będzie odpowiedni do dojazdów do pracy, inny do jazdy po okolicznych szosach, a jeszcze inny do jazdy w górach czy zwiedzania nowych terenów z sakwami przypiętymi do ramy. Przemyślenie tej kwestii przed udaniem się do sklepu, pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów.

W poniższym artykule odpowiemy jaki rower do 2000 zł będzie najbardziej opłacalnym zakupem. Lista zostanie podzielona na kategorie rowerów wraz z krótkim opisem każdej z nich. W budżecie do 2000 zł znajdziemy rowery górskie, crossowe, trekkingowe oraz miejskie. Istnieje jednak szansa na zakup roweru szosowego z wyprzedaży jeśli trafimy na model z poprzednich kolekcji lub w nietypowym rozmiarze.

1. Rowery górskie – popularne mtb lub górale. Można go wybrać nie tylko jeśli jeździmy po górach ale również jeśli chcemy jeździć po lesie czy przypiąć sakwy i pojechać na kilkudniową wycieczkę. W budżecie do 2000 zł większość rowerów górskich będzie miała podobny wygląd. Najczęściej stosowanym amortyzatorem będzie sprężynowy Suntour. Napęd 8 lub 9 rzędowy z grup Shimano Tourney, Altus lub Acera oraz proste hamulce hydrauliczne. Zapewnią one lepszą siłę hamowania niż mechaniczne tarczowe, a tym bardziej szczękowe.

rower do 2000

Szczególnie różnicę odczujemy podczas mokrych warunków, nawet nie koniecznie w deszczu, ale już na mokrej drodze. Ramy można dobrać w zależności od potrzeb z geometrią męską lub żeńską. W większości koła to 27,5” ale są także modele z kołami 29”. Nie warto kupować rowerów z kołami 26” ponieważ są one już rzadko produkowane i za kilka lat możemy mieć problem z kupnem podzespołów do takiego roweru. Dodatkowo zapewniają one niższy komfort jazdy.

2. Rowery szosowe i gravelowe będzie tak jak wcześniej wspomniano trudno znaleźć w tym budżecie. Jeśli jednak uda nam się trafić na wyprzedaż produktów z poprzednich lat lub mających nietypowy rozmiar może się to udać. Będą one najczęściej posiadały podstawowy osprzęt Shimano z korbą 2×8, która jednak na początek przygody z kolarstwem szosowym powinna wystarczyć. Wadą rowerów szosowych w tym budżecie będzie najczęściej aluminiowy widelec, który w połączeniu z wąskimi oponami będzie dość mocno przenosił drgania na nasze nadgarstki z nierówności na drodze.

rowery

3. Rowery crossowe i trekkingowe są najbardziej uniwersalnymi rowerami. Posiadają one w większości koło 28”. Ich bieżnik jednak pozwala na wjechanie w trudniejszy teren bez ryzyka przewrócenia się. Bez problemu przejedziemy takim rowerem przez leśną drogę co jest trudne jeśli posiadamy rower szosowy. Rowery w cenie do 2000 zł będą posiadały najczęściej aluminiową ramę i napęd 9 rzędowy. Pozwoli on na komfortową jazdę zarówno na płaskim terenie jak i w delikatnie pagórkowatym. W niektórych modelach jak np. B’Twin Riverside 900 możemy znaleźć hydrauliczne hamulce tarczowe.

4. Rowery miejskie są w ostatnich latach bardzo popularne. Moda na nie przywędrowała do Polski z Holandii i rowery tego typu na dobre zadomowiły się na naszych ścieżkach. Widać, że producenci rowerów tego typu prześcigają się w pomysłach na malowanie ram i dodatki które zaciekawią potencjalnych kupców. Możemy znaleźć rowery zarówno ze sztywnym widelcem jak i z amortyzatorem. Te drugie będą zdecydowanie cięższe, ale dadzą większy komfort jazdy. Mnogość dodatków takich jak koszyki, bagażniki czy błotniki pozwoli dopasować rower do własnych potrzeb w zależności od zastosowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki magnez wybrać
Następny artykułJaki prezent na ślub

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here