Marka Guess: historia i współczesna popularność

0
1076

Marka Guess jest obecnie jedną z najbardziej popularnych na rynku. Najchętniej wybierają ją osoby, które cenią sobie najnowsze trendy w modzie i starają się dobierać takie produkty, które jednocześnie zapewniają komfort i wygodę, ale również olśniewający wygląd.

Krótka historia marki Guess

Firma Guess istnieje na rynku już ponad czterdzieści lat. Została założona w 1981 roku w Ameryce przez czwórkę braci Marciano. Pomysłodawcą był Georges, który wciągnął w biznes pozostałych trzech braci. Maurice miał pomagać Georgesowi w projektowaniu ubrań, Armand odpowiadał za dystrybucję produktów, a Paul za ich reklamę.

Pomysłodawcy zależało na tym, by marka Guess odznaczała się od konkurencji pod wieloma względami. Duży nacisk kładziono na to, aby zarówno odzież, jak i obuwie, charakteryzowała odpowiednia miękkość, doskonałe dopasowywanie się do ciała, ale również jasna kolorystyka, która stała się znakiem rozpoznawczym marki. Wiązała się z produkcją – przede wszystkim w pierwszym okresie – ubrań ze „spranego dżinsu”, który szybko zdobył sobie popularność.

Co ciekawe, Georgesowi bardzo zależało na tym, aby ubrania projektowane przez jego firmę trafiały tylko do najbardziej ekskluzywnych sklepów, takich jak Bloomingdales. Z kolei jego bracia pragnęli prowadzić szerszą strategię sprzedaży, która mogłaby obejmować sklepy dyskontowe. Konflikty wewnętrzne doprowadziły do sprzedaży udziałów przez Georgesa. Niedługo potem jeden z braci, Armand, po cichu wycofał się ze współpracy z firmą z powodów zdrowotnych. W 2015 roku Maurice został zwolniony i tylko Paul pozostał w zarządzie.

Popularność Guess

Obecnie marka Guess cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ludzi biznesu, celebrytów czy influencerów, prowadzących swoje kanały na takich platformach jak YouTube czy Tik Tok. Warto wspomnieć, że do rozreklamowania produktów marki Guess przyczynił się film “Powrót do przyszłości”, na rzecz którego firma zaprojektowała ubrania. Oczywiście nie tylko to sprawiło, że obuwie i odzież od tego producenta stały się znane – udział w tym miały także takie osoby jak supermodelka Claudia Schiffer, czy niezwykle popularna piosenkarka Jennifer Lopez.

Guess dzisiaj

Guess ma obecnie swoje trzy główne gałęzie. Zalicza się do nich: Guess Accessories, czyli dział obejmujący ubrania oraz akcesoria takie jak buty, paski i torby; Guess Denim, odpowiadający za produkty z jeansu; a także Guess Kids, gdzie można znaleźć ubrania dla dzieci.

Marka Guess to nie tylko szyk gwiazd i celebrytów. To także gwarancja, że będziesz zadowolony z wybranych przez siebie ubrań czy akcesoriów ze względu na najwyższej jakości materiały, doskonałe wykonanie oraz dbałość o szczegóły. Szeroki wybór różnego rodzaju ubrań oraz dodatków dla kobiet i mężczyzn znajdziesz na stronie Sneaker Peeker – przekonaj się, ile z nich będzie idealnych dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here