Marzenia o podróżach

Co zaprząta w tej chwili twoje myśli? Poświęć chwilę na to, aby przyjrzeć się uważnie swojemu ciału. Zwróć uwagę na oddech, bicie serca, napięte mięśnie i postaraj się rozluźnić się i odprężyć.

Tak często zapominamy na co dzień o tym, co naprawdę jest dla nas istotne! Żyjemy z dnia na dzień, wykonując jedynie swoje najważniejsze obowiązki, ale nie pamiętamy o tym, co nadaje życiu sens i barwę – marzeniach. Każdy z nas je ma, nie wszyscy umieją jednak o nie zadbać. Niektórzy uważają, że poświęcając siebie samych i rzeczy, których pragną dla dobra innych wypełniają tym samym swój obowiązek. Jest to jednak mylne przekonanie. O wiele więcej jesteś w stanie zaoferować innym kiedy sam jesteś szczęśliwy i usatysfakcjonowany swoim życiem. Jeżeli tak nie jest, niestety, nawet jeżeli twoje intencje są jak najlepsze, prawdopodobnie zaczniesz wylewać swoje frustracje na znajdujące się obok osoby – twoich najbliższych i otoczenie. Jest to coś, czego najbardziej chcesz uniknąć, prawda?

Jeżeli spędziłeś jednak dużą część swojego życia starając się zepchnąć swoje marzenia na dalszy plan, czasami ciężko jest sięgnąć do nich pamięcią. Czytając to, może wydawać ci się, że tak naprawdę nie masz żadnych szczególnych marzeń – jedyne czego chcesz to spokojne życie i zdrowie. Postaraj się jednak sięgnąć pamięcią nieco w przeszłość. Na pewno przypomnisz sobie, że jako dziecko twoje marzenia rozkwitały pełnią sił. Bądź kimś, z kogo mógłbyś być dumny!

Jedną z rzeczy, o których marzy zdecydowana większość ludzi są podróże. Jedni z nas chcieliby spędzać je na wędrówkach przez góry i lasy, w otoczeniu natury, wyznaczać sobie coraz to dłuższe trasy i czuć dumę z ich przejścia. Inni wolą postawić na wygodę – miękkie łóżka w hotelu, piękny widok w oknach, przechadzki po urokliwych uliczkach miast i stołowanie się w wykwintnych restauracjach. Pomyśl o tym – z pewnością jest coś, co sprawiłoby ci ogromną przyjemność. Czy interesujesz się kulturą jakiegoś państwa? Może zawsze marzyłeś o odbyciu wycieczki do Egiptu, Japonii, Brazylii, Islandii… Cały świat stoi przed tobą otworem! Jeżeli martwisz się kosztami – uwierz mi, praca stanie się łatwiejsza jeżeli będziesz miał cel, do którego możesz dążyć, coś, do czego wracasz myślami w ciężkich momentach. Kto wie, może dzięki temu pojawi się w twojej głowie nowy pomysł na biznes? W końcu pracujesz po to, aby żyć, a nie odwrotnie!

Okaż sobie samemu trochę (a nawet mnóstwo!) pozytywnych uczuć. Doda ci to energii w codziennym życiu, pewności siebie i z pewnością zostanie docenione przez ludzi z twojego otoczenia. To nie prawda, że robiąc coś dla siebie marnujesz czas. Wręcz przeciwnie – jest to najlepsze możliwe wykorzystanie przysługujących ci chwil. Bądź egoistą! Tylko żartuję – nie przeginaj. Do tego zdecydowanie nie rób rzeczy, które mogą zaszkodzić ważnym dla ciebie osobom tylko dlatego, że masz taki kaprys. Kieruj się jednocześnie sercem jak i rozsądkiem. Dziel się swoim szczęściem i pozytywnymi emocjami z innymi – to najlepsze co możesz dla nich zrobić.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAnanas w aromaterapii
Następny artykułWykładowca na kursach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here