Trzy oznaki wskazujące na obecność szczurów w domu

0
1452

Obecność szczurów, które w porównaniu z myszami są dość duże, można raczej łatwo wychwycić, choć wiele znaków może być mylących i nawet nie wzbudzić zaniepokojenia domowników. Szybkie rozpoznanie i rozpoczęcie deratyzacji są jednak bardzo ważne, ponieważ populacja gryzoni może w krótkim czasie ulec znacznemu powiększeniu. Sprawdź, co może wskazywać na to, że w budynku pojawiły się szczury.

Pojawienie się odchodów

Jedną z najłatwiej zauważalnych oznak wskazujących na obecność szczurów jest pojawienie się odchodów. Odróżnienie ich od śladów pozostawianych przez myszy nie powinno być raczej problemem, choć w obu przypadkach można mówić o podobnym, eliptycznym kształcie. Przede wszystkim bobki szczura są większe i dodatkowo można napotkać plamy z moczu, które pozostawiają w pomieszczeniu nieprzyjemny zapach amoniaku.

Należy bardzo ostrożnie podchodzić do odchodów i moczu szczurów, ponieważ to właśnie przez nie przenoszone są groźne dla człowieka choroby np. włośnica, tyfus czy też czerwonka. Natychmiastowe sięgnięcie po środki gryzoniobójcze ze strony https://sklepvaco.pl/deratyzacja może pomóc w samodzielnym pozbyciu się szczurów. Przy wyjątkowo dużej populacji gryzoni może być jednak konieczna pomoc fachowców od deratyzacji.

Podejrzane zniszczenia

Niekiedy można nie od razu zauważyć odchody szczurów, zwłaszcza jeśli gryzonie nie pozostawiają ich w dobrze widocznych miejscach. W pomieszczeniu mogą pojawić się jednak inne oznaki wskazujące na obecność nieproszonych gości. Gryzonie szukają przedmiotów do ścierania ząbków, dlatego na pewno szybko będzie można zauważyć charakterystyczne ślady na meblach, kablach i innych przedmiotach.

Szczur ma znacznie mocniejsze zęby od myszy, dlatego może zniszczyć nawet dość solidne przewody, ścianę, elewację budynku czy też rury kanalizacyjne. Gryzonie mogą zainteresować się nawet przewodami w samochodzie, co może być przyczyną poważnej awarii i stanowić zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Ponadto szczury często pozostawiają resztki żywności, która niespecjalnie przypadła im do gustu.

Dziwne hałasy w domu

Szczury są dość duże w porównaniu z myszami, dlatego usłyszenie hałasujących i przemieszczających się gryzoni może być nieco łatwiejsze. Dzięki temu szybciej można zadziałać i rozłożyć trutki lub pułapki z oferty sklepu online Vaco. Niepokojące odgłosy można zazwyczaj zauważyć nocą, ponieważ to właśnie wtedy szczury są najbardziej aktywne. Jeśli jednak nikt im nie przeszkadza, to mogą poszukiwać pożywienia także za dnia.

Niekiedy hałas wywołany obecnością gryzoni można pomylić z odgłosami naturalnie wydawanymi przez dom. Do charakterystycznych dźwięków powodowanych przez szczury można zaliczyć drapanie i chrobotanie. Oprócz odgłosów związanych ze spożywaniem pokarmu można niekiedy usłyszeć turlanie się i bieganie gryzoni, co ma związek z ich ruchliwością i walkami toczonymi między osobnikami. Czasami można również usłyszeć dość łatwo rozpoznawalny pisk wydawany przez szczury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here